Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W piki na Żuławach (brydż)

 
Elbląg, W piki na Żuławach  (brydż) fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Rek

Kolejna już 21. edycja Żuławskiego Międzynarodowego Kongresu Brydża Sportowego im. Mirosława Wołka jest potwierdzeniem, że w Elblągu brydż sportowy zadomowił się na dobre, ma tutaj swoich sympatyków i aktywnych zawodników.

Pierwszy Kongres odbył się w 1998 roku, a jego triumfatorami byli elblążanie Bogusław Gierulski i Mirosław Wołek, a w 2003 roku Andrzej Fronczak - Mirosław Wołek i w 2005 roku Andrzej Fronczak. Żuławski kongres wszedł na stałe do kalendarza imprez Elbląskiego i Polskiego Związku Brydża Sportowego. Każdego roku jest wysoko oceniany przez znawców tej dyscypliny sportu. Dzięki kongresowi Elbląg i województwo warmińsko-mazurskie każdego roku na trzy dni stają się stolicą polskiego i europejskiego brydża. Bardzo dobrą rekomendacją tej imprezy jest jej międzynarodowy charakter. Stało się już tradycją, że na kongres przyjeżdżają znakomici brydżyści nie tylko z Polski,ale również z Europy. Nie inaczej będzie w tym roku. Spodziewamy się, że w trzydniowej rywalizacji weźmie udział blisko 400 brydżystów. Wśród nich Austriacy, Białorusini, Litwini, Łotysze, Niemcy, Szwedzi i Ukraińcy. Podczas naszego kongresu gościć będziemy zawodników najwyższego formatu polskiego, europejskiego i światowego. Będą mistrzowie Europy Juniorów z Salsomaggiore (Włochy): Mirosław Cichocki i Tomasz Gotard, mistrzowie Europy z Hagi (Holandia): Roman Kierznowski i Krzysztof Łukaszewicz, mistrz olimpijski z Seattle USA - Piotr Tuszyński, medaliści Akademickich Mistrzostw świata z Tajlandii: Michał Nowosadzki i Piotr Zatorski, mistrzowie Wiosennych i Jesiennych Drużynowych Mistrzostw USA, zdobywcy Pucharów Vanderbila i Reisingera: elblążanin Bogusław Gierulski, Jerzy Skrzypczak, Krzysztof Jassem, Wojciech Olański, Vytas Vainikonis oraz mistrzowie świata z Sanyi (Chiny) i Madras (Indie): Krzysztof Jasse, Marcin Mazurkiewicz, Stanisław Gołębiowski, Włodzimierz Starkowski, Michał Klukowski (najmłodszy mistrz świata w historii światowego brydża). Tegoroczny kongres zostanie rozegrany w Hotelu Elbląg. Podczas trzydniowego maratonu odbędzie się w sumie pięć turniejów. W trakcie trwania całego kongresu (2-4 marca) będzie przeprowadzona przez operatorów Bridge Base Online transmisja internetowa.
     
     Program Kongresu
     czwartek, 1 marca, godz. 18:30 - I Kongresowy Turniej Par na Maxy o Puchar Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego,
     piątek, 2 marca, godz. 10 - Mistrzostwa Polski Teamów o Puchar Żuław, patronat prezydenta Elbląg Witolda Wróblewskiego
     sobota, 3 marca, godz.11:30 - Turniej Par na Maxy o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisły, o godz. 17:30 Turniej Par o Puchar Posła RP Jacka Protasa,
     niedziela, 4 marca V Kongresowy Turniej Par na Maxy o Puchar Poseł RP Elżbiety Gelert, o godz. 19:20 - ceremonia zakończenia, wręczenie pucharów
     W środę, 28 lutego i w czwartek, 1 marca w Ratuszu Staromiejskim rozpocznie się II Turniej Miast Partnerskich o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. W dwudniowej imprezie udział wezmą reprezentacje: Elbląga, Leer (Niemcy), Ronneby (Szwecja), Wilno (Litwa), Ryga (Łotwa), Tarnopol (Ukraina).
Henryk Łęcki, wiceprezes zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 11
AMK Zabudowa baru
AMK Kuchnia 2
AMK Kuchnia 7