Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wakacje z MOSiR-em z rekordowym zainteresowaniem

 
Elbląg, Wakacje z MOSiR-em z rekordowym zainteresowaniem fot. MOSiR
Rek

Jedną z głównych misji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest promocja zdrowego trybu życia przez organizację masowych imprez sportowo- rekreacyjnych adresowanych do wszystkich mieszkańców Elbląga.

Wachlarz takich propozycji w projekcie „Wakacje 2013 z MOSiR-em” obejmował udział w indywidualnych i zespołowych zawodach sportowych, a prowadzono je w hali lodowiska, wszystkich elbląskich Orlikach, Parku Miejskim Bażantarnia, na przystaniach kajakowych, kortach ziemnych i w marinie żeglarskiej.
     W sumie odbyło się 269 różnorodnych imprez w których uczestniczyła rekordowa ilość, bo 7813 elblążan. Były to przede wszystkim dzieci i młodzież pozostająca w okresie wakacji w miejscach zamieszkania, ale i dorośli którzy w wolnym po pracy czasie korzystali z różnorodnej oferty zajęć.
     Z meldunków jakie otrzymywał każdego dnia Dział Imprez i Szkoleń MOSiR koordynujący organizację zajęć wakacyjnych wynika, że największą frekwencję notowano na siedmiu osiedlowych Orlikach. W czasie wakacji w organizowanych na nich 58 zajęciach wzięło udział 1582 uczestników. Z kolei w 55 zajęciach sportowo – rekreacyjnych na przystani kajakowej uczestniczyło 1300 osób. Tę wysoką popularność można tłumaczyć wyjątkową w tym roku, znakomitą w lecie pogodą, umożliwiającą organizację imprez na świeżym powietrzu.
     Sporo, bo 1720 uczestników brało udział w imprezach w hali lodowiska „Helena”. To proponowano między innymi turnieje koszykówki ulicznej, udostępniono stoły do gry w tenisa stołowego, organizowano mecze unihokeja i turnieje gier planszowych. Po raz pierwszy wystartowała też „Letnia szkoła zumby”, która na 18 zajęciach zgromadziła 630 uczestników w różnym wieku.
     Na kortach ziemnych przy ul. Agrykola w rekreacyjnych meczach i Akademii Tenisa Ziemnego w 16 terminach uczestniczyło 340 osób.
     Elblążanie zaakceptowali Nordic Walking, bowiem w 27 spacerach z kijkami, pod pieczą instruktorów uczestniczyło 264 osób.
     Powodzeniem cieszyły się również turnieje drużynowe: Soccer Cup z 455 uczestnikami, trio-basket – 260 osób, plażowej piłki siatkowej – 174 osoby.
     Także MOSiR współuczestniczył w organizacji „Lata pod żaglami”, wycieczek kajakowych po Kanale Elbląskim czy rowerowych po ulicach miasta. Tak obszerny wachlarz wakacyjnych propozycji był możliwy do wypełnienia konkretami dzięki zaangażowanej współpracy MOSiR-u z Elbląskim Szkolnym Związkiem Sportowym, PTKK Drużno, EL WOPR, Grupą Wodną, sekcją kajakową Olimpii i Jacht Klubu Elbląskiego. Za wsparcie dziękujemy!
     Dodajmy, że oferta wakacyjnych imprez i zajęć była budowana w oparciu o konkretne zapotrzebowanie zgłaszane przez mieszkańców miasta. Można zatem stwierdzić, choćby po frekwencji, że w mieście funkcjonuje już moda na sportowy tryb życia. Elblążanie skorzystali z okazji na uczestnictwo w szerokim wachlarzu rekreacyjno – sportowych propozycji w okresie wakacji. Teraz czas na kontynuację trendu na zdrowy styl życia przez uczestnictwo w ligowych rozgrywkach organizowanych przez MOSiR, prowadzonych w duchu fair play, z niezbędnym zabezpieczeniem medycznym.
     
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM