Walczą o awans (B-klasa)

Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali grający w B-klasie piłkarze ZKS Olimpii. Tym razem zespół prowadzony przez trenera Dariusza Kaczmarczyka pokonał na wyjeździe Tajfun Maliniak 3:0.

Elblążanie po pierwszym dość przeciętnym meczu z Relaxem Płoskinia tym razem wybrali się na drugi mecz w rundzie wiosennej, a ich rywalem był Tajfun Maliniak. Żółto-Biało-Niebiescy od początku narzucili rywalom swój styl gry i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 4 min. bramkarza gospodarzy pokonał Robert Michałowski. W 12 minucie Olimpia prowadziła 2:0 po tym, jak piłkę do własnej bramki skierował zawodnik Tajfuna. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michałowski, podwyższając prowadzenie Olimpii na 3:0. Po zmianie stron kibice nie doczekali się kolejnych bramek, ale na boisku nie brakowało walki. Momentami gospodarze chcący za wszelką cenę zdobyć bramkę uciekali się do bardzo ostrej gry, przez co mecz stracił na atrakcyjności. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewną wygraną Olimpii. Teraz elblążan czeka mecz wiosny - spotkanie z liderem rozgrywek, ekipą Number One Braniewo. Mecz ten odbędzie się 1 maja o godz. 17.00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Tajfun Maliniak - ZKS Olimpia Elbląg 0:3 (0:3)
     0:1 - Michałowski (4.), 0:2 - Smutek (12-sam.), 0:3 - Michałowski (34.).

ZKS Olimpia: Wiśniewski - Czarnuch, Bożejewicz, Kaczmarczyk, Adamczyk, Szczygłowski (55. Perwenis), Łukaszewski (65. Czyżak), Michałowski, Szucki, Naguszewski, Kisielewski.

Komplet wyników 9. kolejki: Zalew Kamińsk - Unia Urowo 2:0, Number One Braniewo - Relax Płoskinia 3:0, Tajfun Maliniak - ZKS Olimpia Elbląg 0:3. Pauzował: Orzeł Czyprki.