Walczyli w Ostrołęce (boks)

Mariusz Kośmider zajął pierwsze miejsce, a jego starszy brat Damian - drugie podczas pucharu Polski juniorów rozgrywanego w Ostrołęce. Obaj są zawodnikami Tygrysa Elbląg.

W zawodach w Ostrołęce udział wzięło 65 zawodników z 27 klubów. Klub Sportów Walki Tygrys Elbląg reprezentowali bracia Kośmider: Mariusz w wadze 75 kg oraz Damian w wadze 81 kg. Bardzo dobrze zaprezentował się młodszy z braci Mariusz, który wygrał wszystkie swoje walki i zajął pierwsze miejsce.
     - W ćwierćfinale Mariusz skrzyżował rękawice z Łukaszem Szczerbą ze Szczecina i wygrał jednogłośnie na punkty - relacjonuje zawody II trener Tygrysa Paweł Pryczek. - W drugim pojedynku mój podopieczny po bardzo zaciętej walce pokonał 3:2 Mateusza Masternaka z Gwardii Wrocław. Natomiast w finale wygrał z Rafałem Okońskim z Zawiszy Bydgoszcz. Niby miła to być najcięższa walka w zawodach, a Mariusz wygrał ją jednogłośnie na punkty.
     Dobrze zaprezentował się także walczący w wadze 81 kg Damian Kośmider, który do finału doszedł jak burza. W pierwszym pojedynku pokonał w 3 rundzie przez RSC Michała Sromota z II LO Chełmn, a w półfinale wygrał już w 2 rundzie także przez RSC, pokonując zawodnika gospodarzy Józefa Napiórkowskiego. Niestety w finale elblążanin uległ nieznacznie (2:3) zawodnikowi Hetmana Białystok Karolowi Slachekjanowi.
     - Cieszymy się bardzo z występu w tych zawodach - twierdzi Paweł Pryczek. - Przywieźliśmy dwa medale złoto i srebro, a przy większym szczęściu to Damian także mógł zdobyć złoty medal. Warto dodać, że jako klub zdobyliśmy łącznie 27 punktów i zajęliśmy 5 miejsce, natomiast jako okręg byliśmy na miejscu trzecim zdobywając 69 pkt.