Wybory 2018

Baltic Cup Baltic Cup

Warmia Olsztyn pokonana

Elbląg, Warmia Olsztyn pokonana fot. nadesłana

Wysokim zwycięstwem zakończył się sobotni (28 kwietnia) mecz Olimpii Elbląg rocznik 2005 z Warmią Olsztyn 7:1 (2:1). Niestety mimo wysokiego zwycięstwa początek meczu nie był zbyt udany w wykonaniu zawodników Olimpii. Pierwsze minuty to prawdziwy festiwal niewykorzystanych okazji, czyli trzech stuprocentowych sytuacji bramkowych.

Na domiar złego Olimpia dała się zaskoczyć w pierwszej akcji ofensywnej gości, którzy wyszli na prowadzenie. Przewaga żółto-biało-niebieskich była wyraźna, ale w ataku pozycyjnym Olimpia grała zbyt wolno, niedokładnie oraz nieskutecznie, dlatego do przerwy elblążanie strzelili tylko dwie bramki. Goście w tym czasie grali bardzo ambitnie i skutecznie wybijali Olimpię z dobrego tempa gry. W drugiej połowie goście wyraźnie opadli z sił, a zmiany w zespole Olimpii dały dużo jakości co spowodowało, że młodzi piłkarze z Elbląga strzelili jeszcze pięć bramek.

ZKS Olimpia Elbląg – KKS Warmia Olsztyn 7:1

Bramki w meczu strzelili: Filip Sokół 2, (a. Kordian Stolarowicz 2), Kasprzykowski Filip 2, Bartek Leszczyński, Mikołaj Sanocki (a. Denis Van Ieperen), Wojtek Stróżewski (a. Szymon Szopiński)

Skład: Maciek Pawełoszek, Karol Ornoch, Paweł Pytelewski, Tomek Łoś, Bartek Leszczyński, Filip Sokół, Szymon Grączewski, Kordian Stolarowicz, Marek Mostowiec. Po przerwie zagrali: Damian Kowalczyk, Oliwier Danielak, Wojtek Stróżewski, Filip Kasprzykowski, Mikołaj Sanocki, Bartek Gumiński, Denis Van Ieperen, Krzysztof Rokita, Kuba Ziółkowski, Szymon Szopiński.