Warmiak gromi (piłka nożna)

Siódmą kolejkę spotkań rozegrały zespoły drugiej grupy ligi okręgowej na Warmii i Mazurach. Najwyższe zwycięstwo w tej serii spotkań zanotował spadkowicz z czwartej ligi Warmiak Łukta, który rozgromił GSZS Rybno 13:0. Swoje mecze wygrały również drużyny z regionu elbląskiego: MGKS Tolkmicko i Błękitni Orneta.

Bezproblemowe zwycięstwo
     Zajmujący wysoką trzecią lokatę przed siódmą kolejką spotkań piłkarze Błękitnych Orneta zagrali na własnym terenie z GKS Stawiguda. Gospodarze przez większą część spotkania posiadali znaczną przewagę, ale gola zdobyli dopiero w 41. min. meczu. Co więcej, w pierwszej połowie to sporadycznie atakujący goście pierwsi mogli pokonać strzegącego bramki Błękitnych Łukasza Sidorowicza. Indywidualna akcja Pawła Dublanki lewą stroną boiska zakończona celnym uderzeniem w długi róg spowodowała jednak, że ornecianie prowadzili do przerwy jedną bramką.
     Po dziesięciu minutach drugiej połowy goście zdołali doprowadzić do remisu. Fakt ten tak zmobilizował miejscowych, że już po dwóch minutach odskoczyli znów na odległość jednej bramki, a gola na 2:1 zdobył Adrian Gołębiewski. Trzecią i ostatnią bramkę spotkania zdobył po indywidualnej akcji Piotr Werhun w 67. min.
     Błękitni Orneta - GKS Stawiguda 3:1 (1:0)
     Bramki dla Błękitnych: Dublanka (41.), A. Gołębiewski (57.), Werhun (67.)
     Błękitni: Sidorowicz - Kowalski, Szczęch (Kobierski 46.), Basałygo, Kałamajski (Kowalczuk 85.), Żmijewski, Mianowski, Kogut, Adrian Gołębiewski (Szybko 83.), Dublanka (Michalski 70.).

Kolejna wygrana
     Podopieczni trenera Janusza Buczkowskiego nie pozostawili żadnych złudzeń rezerwom Huraganu Morąg, pokonując ten zespół 4:1. Bramki w tym spotkaniu padały na początku i w końcówce meczu. Gospodarze już po 17 minutach prowadzili 2:0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu. Po przerwie podwyższyli wynik na 3:0, a gości stać było jedynie na honorowe trafienie Głowackiego. Ostatnie słowo i tak należało do tolkmiczczan, którzy za sprawą Gierki w 87. min. ustalili końcowy wynik.
     MGKS Tolkmicko - Huragan II Morąg 4:1 (2:0)
     1:0 - Bukiert (12.), 2:0 - Piotrowski (17.), 3:0 - Waś (74.), 3:1 - Głowacki (80.), 4:1 - Gierko (87.)

Przełożone mecze
     Dwa mecze 7. kolejki zostały przełożone. W czwartek 7 września o godz. 17 w Tolkmicku zagrają ze sobą dwie elbląskie ekipy - lider ligi okręgowej Concordią i beniaminek okręgówki ZKS Olimpia. Natomiast spotkanie Tęcza Miłomłyn - Ossa Biskupiec Pomorski odbędzie się w środę 13 września.

Pozostałe wyniki 7.kolejki ligi okręgowej gr. II: GKS Wikielec - Orzeł Janowiec Kościelny 3:2 (2:1), Warmiak Łukta - GSZS Rybno 13:0 (8:0), Olimpia Olsztynek - Start Nidzica 3:1 (2:1), Iskra Narzym - Ewingi Zalewo 2:1 (2:1).