UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warto inwestować w piłkę ręczną

 
Elbląg, Warto inwestować w piłkę ręczną
fot. nadesłana
Reklama

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielami Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Spotkanie było okazją do rozmów na temat rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście, szczególnie w kontekście Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, a także organizacji imprez na szczeblu krajowym i zagranicznym.

- Z mojej strony jest pełna otwartość na współpracę. Piłka ręczna w Elblągu to jedna z wiodących dyscyplin, o bardzo dużych tradycjach, dlatego robimy wszystko, aby wspierać jej rozwój – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.
       Jedną z form wsparcia tego sportu jest współpraca, którą prezydent nawiązał w ubiegłym roku ze Związkiem w ramach programu rozwoju piłki ręcznej. Dzięki temu w Elblągu od września 2016 roku funkcjonują Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej – zarówno dla chłopców, jak i dziewczyn. W tym roku szkolnym projekt realizowany jest w IV Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 9. Od września kontynuowany będzie w IV Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 9.
       - Cieszymy się, że Elbląg jest w tym projekcie. W mieście jest bardzo dużo osób związanych z piłką ręczną. Aktualnie zmieniamy struktury i dostosowujemy nasz program do nowego systemu oświaty. Naszym celem jest stworzenie piramidy szkolenia dzieci i młodzieży. Najlepsi zawodnicy staną się naturalnym zapleczem kadrowym dla superligi – zaznaczył Henryk Szczepański I wiceprezes Zarządu ds. finansowych i organizacyjnych, dyrektor Biura ZPRP.
       Podczas spotkania zaprezentowano między innymi działalność ośrodków w innych miastach, rozmawiano także o zapewnieniu miejsc w internatach dla młodzieży spoza Elbląga, która chciałaby kontynuować naukę w klasach piłki ręcznej w IV LO. Jest ono bowiem jedyną szkołą ponadgimnazjalną w województwie warmińsko – mazurskim, w której funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama