Ważny początek Olimpii

Elbląg, Ważny początek Olimpii
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

W poprzednim sezonie, kiedy ZKS Olimpia Elbląg walczyła o awans do II ligi, „okupowanie” pierwszego miejsca w tabeli było szalenie istotne. Stara prawda głosi, że łatwiej jest gonić rywali niż uciekać. Dzisiaj Olimpia dzielnie walczy o górną połowę tabeli w II lidze.

Przerwa zimowa sezonu 2015/2016 przebiegała dość spokojnie. Olimpia Elbląg prowadziła w tabeli, a przewaga nad rywalami wynosiła 7 punktów. Pierwsze mecze po długiej przerwie zawsze są jednak lekką niewiadomą. Dlatego też tak ważne jest dobre „wejście” w rundę rewanżową. Przypomnijmy wyniki sprzed roku: Jagiellonia II Białystok - Olimpia Elbląg 1:2, Olimpia Elbląg - Warmia Grajewo 4:0, Granica Kętrzyn - Olimpia Elbląg 1:7, Olimpia Elbląg - GKS Wikielec 2:2
       Dobre przygotowanie do tamtego sezonu przełożyło się na trzy zwycięstwa i remis, co pozwoliły piłkarzom Adama Borosa z niezłą przewagą punktową przejść do decydujących meczów w najważniejszej części sezonu. Jak się zakończyła batalia w III lidze? Wszyscy pamiętamy. Wygranymi barażami z Motorem Lublin.
       Z podobną sytuacją mamy do czynienia obecnie. Mecze zaplanowane na marzec znów wydają się być, jeśli nie kluczowymi, to przynajmniej bardzo ważnymi. Trzy wyjazdy i dwa spotkania w Elblągu. Na tę chwilę ZKS Olimpia Elbląg zdobyła 4 punkty. Gdyby nie pechowa porażka w Opolu, na koncie Olimpii byłoby oczko więcej.
       Sytuacja w tabeli jest dobra. Po 22 meczach Olimpia ma na koncie 30 punktów (6 zwycięstw, 12 remisów i 4 porażki). Przewaga nad strefą spadkową wynosi 8 punktów. To dużo i mało.
       Dwa najbliższe spotkania (Warta Poznań - Olimpia Elbląg 25 marca, godz. 14 i Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów 1 kwietnia, godz. 16) pomogą odpowiedzieć na pytania: czy Olimpia zadomowi się w górniej części tabeli czy jednak do końca sezonu będziemy liczyli, ile mamy punktów przewagi nad strefą spadkową?
       Kibiców zapraszamy do dopingowania. Żółto-biało-niebiescy potrzebują naszego dopingu. Bilety na mecz Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów już są do kupienia w internecie.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl