Wicemistrz pokonany (halówka I)

W najciekawszym meczu drugiej kolejki prowadzący w tabeli Przeciwlotnik pokonał wicelidera i ubiegłorocznego wicemistrza liga - zespół Służb Miejskich 5:2. Ciekawy przebieg miało także spotkanie pomiędzy Specjalem i Strażą Pożarną.

Już tylko dwa zespoły - prowadzący w tabeli Przeciwlotnik oraz zajmujący drugie miejsce Specjal pozostają bez straty punktów. Zdecydowanie trudniejsze zadanie w drugiej kolejce miał Przeciwlotnik, który zmierzył się z ubiegłorocznym wicemistrzem ligi, ekipą Służb Miejskich. Jak się można było spodziewać, mecz był bardzo zacięty, wyrównany i obfitował w wiele podbramkowych sytuacji. W pierwszej odsłonie skuteczniejsi byli piłkarze Przeciwlotnika. Po bramkach Macieja Chwoszcza oraz Adama Raczyńskiego lider prowadził 2:0. Pierwsze pięć minut drugiej połowy przesądziło praktycznie o losach tego pojedynku. W 19 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Iwicki, chwilę później bramkę zdobył Mariusz Grzeszczak i na dziesięć minut przed końcem Przeciwlotnik prowadził 4:0. Wówczas to do ataku poderwały się Służby Miejskie, które w ciągu dwóch minut zdobyły dwie bramki a ich autorami byli Adam Bieslki i Mariusz Miller. To było jednak za mało na dobrze tego dnia dysponowany zespół Przeciwlotnika. Wynik meczu na 5:2 ustalił w 27 min. Maciej Chwoszcz, zdobywając swoją drugą bramkę.
     Zacięty przebieg miało także spotkanie Straży Pożarnej ze Specjalem. Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Specjala i po bramkach Grzegorza Szuckiego oraz Krzysztofa Kazimierczaka w 8 min. prowadzili 2:0. Ambitnie grająca Straż Pożarna nie zamierzała jednak tanio sprzedać skóry. Wystarczyły dwie minuty, by w szeregach strażaków zapanowała radość. Najpierw w 11 min. bramkę kontaktową zdobył Robert Bojanowski, a dwie minuty później do remisu 2:2 doprowadził Piotr Kołecki. Ten sam zawodnik zaledwie minutę po wznowieniu gry w drugiej połowie pokonał bramkarza rywali i Straż Pożarna wyszła na prowadzenie 3:2. O losach meczu rozstrzygnęła jednak końcówka spotkania. Dwukrotnie z przedłużonych rzutów karnych trafiał Krzysztof Machiński, który dał zwycięstwo ekipie Specjala.
     Najwyższą wygraną w drugiej kolejce zanotował ubiegłoroczny mistrz ligi Victoria, która pokonała aż 8:2 zespół EC. Łukasz Nadolny i Przemysław Brzeziński po trzy razy pokonali bramkarza EC, raz dokonał tego Krzysztof Lech, mieliśmy też jedną bramkę samobójczą. Natomiast gole dla EC zdobyli Paweł Kacała i Maciej Anuszek.
     W dwóch kolejnych meczach po trzy punkty zdobyły zespoły Termoizolu i REM, natomiast w dwóch ostatnich meczach zanotowano remisy 2:2. Po jednym punkcie zdobyły: Alstom, Energa, Stokrotki i DRE.

Klasyfikacja strzelców po 2 kolejkach:

3 bramki:Paweł Parszuto, Dariusz Gumiński (obaj BIG), Maciej Chwoszcz (Przeciwlotnik), Bartłomiej Berdzik (REM), Jacek Ulaszek, Bartłomiej Zaleski (obaj Termoizol), Łukasz Nadolny, Przemysław Brzeziński (obaj Victoria).
     2 bramki:Krystian Skowroński (Alstom), Dariusz Kaczmarczyk (Asenhajmer), Sebastian Gryka (EC), Adam Raczyński, Mariusz Grzeszczak (obaj Przeciwlotnik), Mariusz Miller, Adam Bielski (obaj Służby Miejskie), Robert Bojanowski, Piotr Kołecki (obaj Straż Pożarna), Krzysztof Machiński (Specjal).

Komplet wyników 2. kolejki:

Służby Miejskie - Przeciwlotnik 2:5 (0:2)
     0:1 - Chwoszcz (3.), 0:2 - Raczyński (12.), 0:3 - Iwicki (19.), 0:4 - Grzeszczak (20.), 1:4 - Bielski (21.), 2:4 - M. Miller (23.), 2:5 - Chwoszcz (27.).
     Straż Pożarna - Specjal 3:4 (2:2)
     0:1 - Szucki (3.), 0:2 - Kazimierczak (8.), 1:2 - Bojanowski (11.), 2:2 - Kołecki (13.), 3:2 - Kołecki (17.), 3:3 - Machiński (24.), 3:4 - Machiński (29.).
     Victoria - EC 8:2 (4:1)
     1:0 - Lech (3.), 2:0 - Nadolny (7.), 3:0 - Brzeziński (11.), 4:0 - Kadleczek (15-sam.), 4:1 - Kacała (15.), 5:1 - Nadolny (19.), 6:1 - Brzeziński (19.), 6:2 - Anuszek (23.), 7:2 - Nadolny (27.), 8:2 - Brzeziński (29.).
     Termoizol - BIG 5:4 (2:1)
     1:0 - Zaleski (7.), 2:0 - Ulaszek (10.), 2:1 - Gumiński (13.), 2:2 - Parszuto (16.), 3:2 - Zaleski (19.), 4:2 - Zaleski (20.), 5:2 - Ulaszek (22.), 5:3 - Parszuto (23.), 5:4 - Gumiński (27.).
     Stokrotki - DRE 2:2 (1:1)
     0:1 - M. Zając (14.), 1:1 - Rydelek (14.), 2:1 - Glod (16.), 2:2 - Wojtas (26.).
     Alstom - Energa 2:2 (1:0)
     1:0 - Klejnwachter (2-sam.), 2:0 - Sinica (17.), 2:1 - Młynik (19.), 2:2 - Springer (26.).
     REM - Asenhajmer 5:3 (2:2)
     1:0 - Nagerski (2.), 1:1 - Buchalski (6.), 2:1 - Szechlicki (9.), 2:2 - Szałachowski (10.), 3:2 - Niesiobędzki (12.), 4:2 - Berdzik (17.), 5:2 - Berdzik (18.), 5:3 - Kaczmarczyk (26.).

Zestaw par 3. kolejki - 3. grudnia (sobota): DRE - Alstom godz. (15.00), Specjal - Asenhajmer (15.35), BIG - Stokrotki (16.10), Energa - REM (16.45), EC - Termoizol (17.20), Przeciwlotnik - Victoria (17.55), Straż Pożarna - Służby Miejskie (18.30).