Piątek 09-12-2016, imieniny Wiesława, Leokadii

Wiktor i Małgorzata mistrzami Polski (taniec)

W niedzielę w Gliwicach rozegrano mistrzostwa Polski w tańcu sportowym. Najlepsza para Jantara - Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka - zdobyła tytuł mistrzów Polski w tańcach standardowych.

W czterech kategoriach wiekowych Elbląski Klub Tańca Jantar reprezentowało dziewięć par. Siedem z nich walczyło w kategorii tańców standardowych, dwie - w tańcach latynoamerykańskich. Para Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka zdobyła tytuł mistrzów Polski w tańcach standardowych w kategorii „amator”, w której startowały 72 pary reprezentujące 55 klubów tanecznych z całego kraju. W tej samej kategorii Marek Jeziorski i Katarzyna Czyżyk wywalczyli 18 miejsce, a Michał Białkowski i Katarzyna Lesz uplasowali się na 24 pozycji.
     Na mistrzostwach Polski Jantar najliczniej reprezentowany był w kategorii wiekowej 16-18 lat w tańcach standardowych. Tutaj 8 miejsce wywalczyli Michał Zacharewicz i Dominika Jabłońska, na 13 miejscu znaleźli się Maciej Lesz i Małgorzata Wilczak, na 17 - Mateusz Papużyński i Sara Aszkiełowicz, natomiast na 25 - Tomasz Wierciński i Paulina Misiak. W tej kategorii startowało 89 par.
     W tańcach latynoamerykańskich EKT Jantar reprezentowały dwie pary: Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz (kategoria 14-15 lat) oraz Kamil Kopacz i Kornelia Kosińska (kategoria 12-13 lat). Szkutnik i Minkiewicz wytańczyli 19 miejsce w swej kategorii, natomiast Kopacz i Kosińska – 28.