Wójcik Meble-Techtrans na turnieju w Koszalinie (piłka ręczna)

Elbląg, Wójcik Meble-Techtrans na turnieju w Koszalinie (piłka ręczna)

II Memoriał Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika jest rozgrywany ku pamięci tragicznie zmarłych w wypadku samochodowym piłkarzy ręcznych. Dla elblążan jest to ostatnia okazja, aby poprawić grę przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem.

W turnieju bierze udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Mecze rozgrywane są nietypowo 2x25 min. Wójcik Meble-Techtrans trafił na Pomezanię Malbork, Energetyk Gryfino i Allegro Grunwald Poznań, z którymi zagrał pierwszy mecz. Elblążanie wygrali 22-12 (9-7).
       W pierwszej połowie widać było, że elbląska drużyna zaczęła mecz prosto z podróży. Masa błędów i nieskładnych akcji spowodowała chaos na boisku. Poznaniacy wyszli wysoko w obronie, co zaskoczyło nasz zespół. Prowadzenie Wielkopolan 2-0 zmusiło trenera Grzegorza Czaplę do wprowadzenia korekty. Skutek był natychmiastowy, bramki zaczęli rzucać Dawidowski, Ośko oraz Kwiatkowski. W 21. minucie Wójcik Meble-Techtrans wyszedł na pierwsze prowadzenie 6-5, którego już nie oddał do końca meczu. W drugiej połowie widać było różnicę w klasie obu drużyn. Elblążanie grali bardzo dobrze w obronie i kontrowali przeciwnika. Dwie ładne bramki rzucił Maciej Dąbkowski, który coraz pewniej czuję sie w drużynie. W 46. minucie Elbląg prowadził już 20-10, a trener mógł spokojnie myśleć o następnym przeciwniku.
       Bramki dla Wójcik Meble-Techtrans: Michałów 2, Ośko 6, Gryz 1, Korzeniowski 3, Dawidowski 3, Kwiatkowski 2, Dąbkowski 2, Sadowski 2, Malandy 1, Szczepański, Maluchnik, Długosz.
       Jutro (4 września) Wójcik Meble-Techtrans Elbląg rozegra dwa mecze. Pierwszy o godz. 10 z Energetykiem Gryfino, drugi o 16.30 z Pomezanią Malbork.