Piątek 22-09-2017, imieniny Tomasza, Maurycego

512 918 555

Znak drogowy na Starym Mieście. Znak drogowy na Starym Mieście.

Worek medali (pływanie)

Podczas dwudniowego Międzynarodowego Mityngu Pływackiego, który odbył się w Słupsku, pływacy UKS Delfin 2 zdobyli 22 medale (dziewięć złotych, siedem srebrnych i sześć brązowych ), a w klasyfikacji końcowej wywalczyli wysokie, czwarte miejsce.

Na pływalni miejskiej w Słupsku wystartowało ponad 300 zawodników z 28 klubów z całej Polski i z zagranicy, rywalizując ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych (14, 13, 12, 11 i 10 lat). UKS Delfin 2 reprezentowało 18 zawodników, którzy we wszystkich swoich startach poprawiali rekordy życiowe. Nasi pływacy z zawodnikami kadry narodowej na czele - Wiktorią Bieńkowską i Bartkiem Nowakiem, nie zawiedli swoich kibiców i do Elbląga przywieźli worek medali.
     Jeden rekord okręgu oraz zwycięstwo w klasyfikacji końcowej wywalczyła Wiktoria Bieńkowska, która wynikiem 2:43,45 poprawiła rekord 13-latek należący do Ewy Puzyrewskiej z Kormorana Olsztyn. Ponadto Wiktoria była bezapelacyjnie najlepszą żabkarką zwyciężając na 50, 100 i 200 m, była też trzecia na 100 m stylem zmiennym.
     Pięć konkurencji i pięć zwycięstw to bilans startów Bartka Nowaka, który swoimi wynikami wywalczył zwycięstwo w końcowej klasyfikacji 13-latków. Zawodnik Delfina zwyciężył na 50 m stylem dowolnym, 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym.
     Bardzo dobre wyniki osiągnęli 12-latkowie, którzy, przygotowując się do eliminacji do Letnich Mistrzostw Polski 12-latków, potwierdzili, że wyniki plasują ich w czołówce krajowej. 12-letni Filip Kaczyński był drugi na 200 m stylem klasycznym oraz czwarty na 50 i 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Jego rówieśnik Artur Markowski był piąty na 200 m stylem klasycznym i szósty na 100 m tym stylem. W stylu dowolnym Mateusz Szewczyk był szósty na 200 m.
     Najmłodsze nadzieje elbląskiego Delfina też potwierdziły, że w swojej kategorii wiekowej należą do krajowej czołówki. Całe podium dla Delfina wśród 10-latek na 100 m stylem zmiennym wywalczyły Agata Maciesza, Antonina Stella i Patrycja Buchalska. Ponadto Agata Maciesza była druga na 50 m stylem motylkowym, trzecia na 100 stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym. Wśród chłopców 10-letnich dwukrotnie trzeci na dystansach 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem dowolnym był Dawid Siudziński. W kategorii 11-latek drugie miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym zajęła Karolina Nowak, która była również trzecia na dystansie 50 m stylem klasycznym.
     Na wyróżnienie zasługują także starty Kariny Zgiet, Agaty Zielińskiej, Agaty Zientary, Kamili Bajczyk, Kamili Dudzik i Klaudii Stankowskiej.
     Serdecznie dziękujemy Panu Edwardowi Szypulińskiemu, właścicielowi P.P.U.H „EDBA” w Myślęcinie za sponsoring w przewozie zawodników na słupskie zawody.