Wreszcie się przełamali (IV liga)

Po dwóch z rzędu porażkach tym razem Polonia Bart-Ex Pasłęk zdobyła trzy punkty wygrywając na wyjeździe z Tęczą Biskupiec 2:0 (1:0). Nie powiodło się natomiast Błękitnym Orneta, którzy ulegli wiceliderowi Jeziorakowi Iława 1:2 (1:0).

Jeziorak Iława - Błękitni Orneta 2:1 (0:1)
     0:1 - Skowyrski (29), 1:1 - Figurski (58.), 2:1 - Figurski (83.)

Po pierwszej połowie zanosiło się na sporą niespodziankę po tym, jak Błękitni prowadzili z wiceliderem tabeli i to jeszcze na terenie rywala 1:0. Mimo że od początku meczu przewaga należała do gospodarzy, to w pierwszej połowie kibice Jezioraka nie doczekali się bramki autorstwa swoich pupili. Natomiast jedna z nielicznych akcji gości przyniosła im bramkę. W 29 min. błąd obrońców gospodarzy wykorzystał Marcin Skowyrski i Błękitni wyszli na prowadzenie 1:0.
     Po zmianie stron przewaga gospodarzy była jeszcze bardziej widoczna. Zdobycie przez nich bramki wydawało się jedynie kwestią czasu. I tak też się stało. Trzynaście minut po wznowieniu gry do remisu doprowadził Wojciech Figurski. Ten sam zawodnik na siedem minut przed końcem meczu celnym strzałem zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty.

Tęcza Biskupiec - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:2 (0:1)
     0:1 - Huk (40.), 0:2 - P. Borysiewicz (89.)

Polonia Pasłęk wreszcie zdołała się przełamać i po dwóch rzędu porażkach tym razem wygrała 2:0 z niżej notowaną Tęczą Biskupiec. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, a oba zespoły stworzyły kilka groźnych sytuacji. Jednak bardziej skuteczni okazali się pasłęczanie, a dokładnie Marcin Huk, który tuż przed przerwą dał Polonii prowadzenie.
     W drugiej odsłonie meczu gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili poradzić sobie ze szczelną obroną pasłęczan. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem podopiecznych trenera Stanisława Fijarczyk, Poloniści przeprowadzili składną akcję, którą celnym strzałem wykończył Piotr Borysiewicz.

Komplet wyników 14. kolejki: Start Działdowo - Mazur Ełk 0:2 (0:1), Motor Lubawa - Polonia Lidzbark Warmiński 3:0 (2:0), MKS Korsze - Płomień Znicz Biała Piska 1:3 (0:2), Huragan Morąg - Mrągovia Mrągowo 1:1 (0:0), Warmia Olsztyn - Warmia i Mazury Olsztyn 3:3 (1:2), Ewingi Zalewo - Granica Kętrzyn 5:1 (2:0), Sokół Ostróda - Orlęta Reszel 3:3 (2:2), Jeziorak Iława - Błękitni Orneta 2:1 (0:1), Tęcza Biskupiec - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:2 (0:1).