Wreszcie wygrali (piłka ręczna)

Po trzech z rzędu porażkach tym razem szczypiorniści II-ligowego Techtransu Darad Elbląg odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Zespół Grzegorza Czapli pokonał we własnej hali Patrię Buk 26:21 (13:14).

Mimo wygranej losy meczu toczyły się praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego. Elblążanie, aby odnieść zwycięstwo, musieli się sporo napracować w konfrontacji z niżej notowaną Patrią.
     Niespodziewanie początek meczu ułożył się po myśli zespołu gości. W 7. min. Patria prowadziła 4:1. Potem jednak gra się bardziej wyrównała i w 15. min. zespół Grzegorza Czapli doprowadził do remisu 4:4. Od tego momentu każda ze stron zdobywała bramkę za bramkę, jednak to pierwsi na prowadzenie wychodzili goście, a elblążanie musieli gonić wynik. Na 30. sek. przed końcem pierwszej połowy przy stanie 13:13 Patria zdecydowała się na szybki atak, który przyniósł pozytywny efekt w postaci bramki i prowadzenia do przerwy 14:13.
     Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie aż do 42. min kiedy to na tablicy po raz dziewiąty w tym spotkaniu widniał wynik remisowy 17:17. Od tej pory elblążanie zaskakująco łatwo i szybko bo w ciągu ośmiu minut zwiększyli przewagę do pięciu bramek. W 50. min. przy stanie 22:17 dla Techtransu było już pewne, że punkty zostaną w Elblągu. Do końca meczu Techtrans zdołał utrzymać pięciobramkową przewagę i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 26:21.
     Mimo wygranej gra elblążan znacznie różni się od tej, jaką prezentowali choćby w pierwszej rundzie. W naszym zespole brakuje skuteczności oraz co najważniejsze - kondycji. Z meczu na mecz coraz bardziej uwidaczniają się braki w przygotowaniu fizycznym. W porównaniu do meczu z ubiegłego tygodnia w barwach Techtransu zabrakło Dąbrówki, Minkiewicza oraz Tkaczyka.

Techtrans Darad Elbląg - Patria Buk 26:21 (13:14)

Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik - Roszkowski 5, Laskowski 2, Stypułkowski 4, Długosz 6, Lenarczyk 2, Woźniak, Janowicz 3, Szarłowski, Januszewski 4

Komplet wyników 15. kolejki: Victoria Bartoszyce - Orlan II Płock 21:31, Tęcza Kościan - Nielba Wągrowiec 29:22, Aluminium Konin - Jurand Ciechanów 22:17, Komandor Bydgoszcz - Huragan Morąg 30:23, Gwardia Koszalin - Cuiavia Inowrocław 33:23, Techtrans Darad Elbląg - Patria Buk 26:21

• Moim zdaniem trener Czapla nie ma pojęcia o prowadzeniu drózyny. Nareszcie zrezygnował ze starszych zawodników, może potrafią grać ale są już za starzy. Najlepsze akcje zostały przeprowadzone przez dwóch młodych bardzo zdolnych zawodników Janowicza i Januszewskiego, szkoda tylko że nie dane im było grać całego meczu (Januszewski). Trener powinien stawiać bardziej na młodzież, gdyż do nich należy przyszłość elbląskiego sportu.