21 medali wywalczyli młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Orzeł na Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych w Toruniu. Elblążanie zdobyli 11 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe medale.
W miniony weekend (11 - 12 grudnia) toruńskie lodowisko Tor -Tor gościło najmłodszych adeptów łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim. Zawody zostały rozegrane w sześciu kategoriach wiekowych Junior E, D i C. W zawodach wzięło udział 104. zawodników i zawodniczek z dziesięciu klubów sportowych. Barwy elbląskiego klubu reprezentowała trzynastoosobowa reprezentacja w składzie:
Juniorki C Karolina Borowiecka,
Juniorki D Marika Surowiec,
Juniorki D Weronika Surowiec,
Juniorki E Angelika Nadrowska,
Juniorki E Kamila Stormowska,
Juniorki E Anna Wiertel,
Juniorzy C Rafał Adamkowski,
Juniorzy C Jakub Bakalarz,
Juniorzy C Paweł Wierzbicki,
Juniorzy D Szymon Kwiatkowski,
Juniorzy D Michael Popov,
Juniorzy D Benjamin Rumak,
Juniorzy E Krystian Giszka.
Wyniki wieloboju:
Juniorki C (1000 m; 500 m; 777 m)
1. Oliwia Gawlica OMKŁS Opole ( 1. 1. 1.)
2. Karina Byrska OMKŁS Opole ( 2. 2. 2.)
3. Marta Tymińska MKS Juvenia Białystok ( 3. 3. 4.)
14. Karolina Borowiecka KS Orzeł Elbląg (WMZ) 40 ( 13. 12. 15.)
Juniorki D (777 m; 333 m; 500 m)
1. Marika Surowiec KS ORZEŁ Elbląg ( 1. 2. 1.)
2. Weronika Surowiec KS ORZEŁ Elbląg ( 2. 1. 2.)
3. Marcelina Grejner MKS Błyskawica Toruń ( 3. 4. 4.)
Juniorki E (500 m; 222 m; 333m)
1. Karolina Grzegocka OMKŁS Opole ( 1. 1. 1.)
2. Julia Kozłowska UKS Juvenia Białystok ( 2. 2. 3.)
3. Kamila Stormowska KS ORZEŁ Elbląg ( 6. 3. 2.)
4. Anna Wiertel KS ORZEŁ Elbląg ( 4. 18. 4.)
6. Angelika Nadrowska KS ORZEŁ Elbląg ( 8. 4. 5.)
Juniorzy C (1000m; 500 m; 777 m)
1. Rafał Adamkowski KS ORZEŁ Elbląg ( 1. 1. 1.)
2. Kuba Głuchowski UKS Juvenia Białystok ( 3. 4. 2.)
3. Mikołaj Kowalewski Stoczniowiec Gdańsk ( 2. 8. 4.)
5. Paweł Wierzbicki KS ORZEŁ Elbląg ( 4. 18. 3.)
10. Jakub Bakalarz KS ORZEŁ Elbląg ( 12. 9. 6.)
Juniorzy D (777 m; 333 m; 500 m)
1. Jakub Moroz Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy ( 1. 2. 1.)
2. Michael Popov KS ORZEŁ Elbląg ( 4. 1. 2.)
3. Bartosz Bielecki UKS Juvenia Białystok ( 17. 3. 3.)
15. Benjamin Rumak KS ORZEŁ Elbląg ( 12. 19. 11.)
19. Szymon Kwiatkowski KS Orzeł Elbląg ( 19. 16. 15.)
Juniorzy E (500 m; 222 m; 333 m)
1. Kamil Kozłowski UKS SZÓSTKA Białystok ( 1. 1. 1.)
2. Krzysztof Drumski UKS Juvenia Białystok ( 3. 2. 2.)
3. Jakub Mądry UKS SZÓSTKA Białystok ( 2. 3. 3.)
7. Krystian Giszka KS ORZEŁ Elbląg ( 8. 7. 7.)
Sztafeta 1000 m juniorki D+E
1. KS Orzeł Elbląg (w składzie Marika i Weronika Surowiec, Kamila Stormowska) - 1:47.411
2. UKS Juvenia Białystok - 1:57.339
3. OMKŁS Opole - 2:01.775
4. Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy - 2:07.577
Sztafeta 1000 m juniorzy D+E
1. KS Orzeł Elbląg (w składzie Michael Popov Benjamin Rumak i Krystian Giszka) - 1:51.846
2. UKS Juvenia Białystok - 1:52.689
3. UKS Juvenia Białystok III - 2:14.830
4. Stoczniowiec Gdańsk - 2:26.829
Juniorki C Karolina Borowiecka,
Juniorki D Marika Surowiec,
Juniorki D Weronika Surowiec,
Juniorki E Angelika Nadrowska,
Juniorki E Kamila Stormowska,
Juniorki E Anna Wiertel,
Juniorzy C Rafał Adamkowski,
Juniorzy C Jakub Bakalarz,
Juniorzy C Paweł Wierzbicki,
Juniorzy D Szymon Kwiatkowski,
Juniorzy D Michael Popov,
Juniorzy D Benjamin Rumak,
Juniorzy E Krystian Giszka.
Wyniki wieloboju:
Juniorki C (1000 m; 500 m; 777 m)
1. Oliwia Gawlica OMKŁS Opole ( 1. 1. 1.)
2. Karina Byrska OMKŁS Opole ( 2. 2. 2.)
3. Marta Tymińska MKS Juvenia Białystok ( 3. 3. 4.)
14. Karolina Borowiecka KS Orzeł Elbląg (WMZ) 40 ( 13. 12. 15.)
Juniorki D (777 m; 333 m; 500 m)
1. Marika Surowiec KS ORZEŁ Elbląg ( 1. 2. 1.)
2. Weronika Surowiec KS ORZEŁ Elbląg ( 2. 1. 2.)
3. Marcelina Grejner MKS Błyskawica Toruń ( 3. 4. 4.)
Juniorki E (500 m; 222 m; 333m)
1. Karolina Grzegocka OMKŁS Opole ( 1. 1. 1.)
2. Julia Kozłowska UKS Juvenia Białystok ( 2. 2. 3.)
3. Kamila Stormowska KS ORZEŁ Elbląg ( 6. 3. 2.)
4. Anna Wiertel KS ORZEŁ Elbląg ( 4. 18. 4.)
6. Angelika Nadrowska KS ORZEŁ Elbląg ( 8. 4. 5.)
Juniorzy C (1000m; 500 m; 777 m)
1. Rafał Adamkowski KS ORZEŁ Elbląg ( 1. 1. 1.)
2. Kuba Głuchowski UKS Juvenia Białystok ( 3. 4. 2.)
3. Mikołaj Kowalewski Stoczniowiec Gdańsk ( 2. 8. 4.)
5. Paweł Wierzbicki KS ORZEŁ Elbląg ( 4. 18. 3.)
10. Jakub Bakalarz KS ORZEŁ Elbląg ( 12. 9. 6.)
Juniorzy D (777 m; 333 m; 500 m)
1. Jakub Moroz Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy ( 1. 2. 1.)
2. Michael Popov KS ORZEŁ Elbląg ( 4. 1. 2.)
3. Bartosz Bielecki UKS Juvenia Białystok ( 17. 3. 3.)
15. Benjamin Rumak KS ORZEŁ Elbląg ( 12. 19. 11.)
19. Szymon Kwiatkowski KS Orzeł Elbląg ( 19. 16. 15.)
Juniorzy E (500 m; 222 m; 333 m)
1. Kamil Kozłowski UKS SZÓSTKA Białystok ( 1. 1. 1.)
2. Krzysztof Drumski UKS Juvenia Białystok ( 3. 2. 2.)
3. Jakub Mądry UKS SZÓSTKA Białystok ( 2. 3. 3.)
7. Krystian Giszka KS ORZEŁ Elbląg ( 8. 7. 7.)
Sztafeta 1000 m juniorki D+E
1. KS Orzeł Elbląg (w składzie Marika i Weronika Surowiec, Kamila Stormowska) - 1:47.411
2. UKS Juvenia Białystok - 1:57.339
3. OMKŁS Opole - 2:01.775
4. Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy - 2:07.577
Sztafeta 1000 m juniorzy D+E
1. KS Orzeł Elbląg (w składzie Michael Popov Benjamin Rumak i Krystian Giszka) - 1:51.846
2. UKS Juvenia Białystok - 1:52.689
3. UKS Juvenia Białystok III - 2:14.830
4. Stoczniowiec Gdańsk - 2:26.829
Roman Surowiec, KS Orzeł