Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wrocławsko-litewski duet wygrał Mityng Żuławski (brydż sportowy)

Elbląg, Wrocławsko-litewski duet wygrał Mityng Żuławski (brydż sportowy) Elbląski mistrz Bogusław Gierulski (fot. rp).

Przez trzy dni Elbląg był brydżową stolicą Polski. O turniejowe nagrody rywalizowało w tym czasie 418 par brydżowych. Zwycięzcą w punktacji długofalowej okazał się duet Wojciech Olański (Sygnity AZS Pol. I Wrocław) i Vyautas Vainikonis (Litwa). Zobacz fotoreportaż .

Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego, organizator XII Żuławskiego Mityngu Brydża Sportowego im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka, zadbało o jak najlepsze przygotowanie areny dla par brydżowych z Polski, Francji, Białorusi, Litwy, Rosji, Włoch i Szwajcarii. Zagraniczne pary stanowiły 10 proc. wszystkich uczestników turniejów, toteż już dziś organizatorzy zapowiadają, że kolejny mityng będzie miał w nazwie określenie międzynarodowy. W hotelu Gromada brydżyści rozgrywali partie we wszystkich salach restauracyjnych, salkach konferencyjnych, a główną areną była reprezentacyjna hotelowa sala „Pod Arkadami”.
     W pierwszym mityngowym turnieju par na impy (CAVENDISH) wystartowały 134 pary. Główne trofeum - puchar posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego zdobyła para Wojciech Olański (Sygnity AZS Politechnika I Wrocław) i Vyautas Vainikonis (Litwa). Na trzecim miejscu turniej ukończył duet Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego Jerzy Sukow i Andrzej Fronczak. W turnieju głównym Grand Prix Polski Par 2009 wystartowały 173 pary. Puchar posła Leonarda Krasulskiego zdobyła para Wit Klapper (Energetyk PKE Jaworzno) i Jerzy Russyan (Singleton Warszawa). Podczas rozgrywania tego turnieju doszło do sympatycznego wydarzenia towarzyskiego - Grzegorz Sokołowski oświadczył się Katarzynie Kitowskiej. Wyznanie miłosne partnera z duetu reprezentantów Gdańskiego Towarzystwa Brydżowego zostało przy aplauzie obserwatorów przyjęte.
     W niedzielnym turnieju par na maxy ze 111 par brydżowych najskuteczniejszy okazał się duet z Warmii i Mazur Leszek Sztyrak - Przemysław Janiszewski, reprezentujący barwy Mrągowii SI.
     

 


     Po podsumowaniu wszystkich wyników z rozegranych trzech turniejów podczas mityngu okazało się, że w klasyfikacji długofalowej triumfował duet Wojciech Olański (Wrocław) i Vyautas Vainikonis (Litwa). On też zdobył wszystkie główne nagrody XII Żuławskiego Mityngu Brydża Sportowego.
     W ocenie uczestników elbląskiego cyklu turniejowego była to dobrze przygotowana impreza sportowa. Wysoki poziom sportowy zapewniła bardzo mocna obsada mityngowych turniejów, w których licznie uczestniczyli brydżyści o najwyższych klasach sportowych. Atrakcją były nagrody o wartości 35 000 złotych, a partie rozgrywano w bardzo dobrych warunkach. Jeśli te opinie potwierdzi Polski Związek Brydża Sportowego, to za rok Elbląg ponownie w lutym stanie się brydżową stolicą Polski.

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini