Wspinaczka trwa

Elbląg, Coltex jest na piątym miejscu w tabeli
Coltex jest na piątym miejscu w tabeli

Koszykarze trzecioligowego AZS PWSZ Coltex Elbląg odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. Elblążanie wygrali na wyjeździe z Sokołem Sopot 85:67 i awansowali w tabeli o jedno miejsce w górę.

Po niedzielnym zwycięstwie nad Sokołem elblążanie zmniejszyli swoją stratę do lidera - rezerw Czarnych Słupsk - z pięciu do trzech punktów.
     W Sopocie zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicza zagwarantowali sobie dwa punkty, dzięki lepszej grze tylko w drugiej kwarcie - wygranej 24:10. Dwie ostatnie kwarty elblążanie przegrali, ale nieznacznie różnicą jednego punkty i gospodarze nie zdołali odrobić start z pierwszej połowy.
     - Bardzo dobrze zagrał po raz kolejny Karhut. Ponad to nieźle grał również Jankowski - opowiada Tomasz Szuszkiewicz, trener AZS Coltex Elbląg.
     Na kolejkę przed końcem pierwszej rundy AZS Coltex jest na piątym miejscu w tabeli. Od drugiego miejsca w tabeli, gwarantującego start w barażach o drugą ligę, dzielą go zaledwie dwa punkty. Podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicza w pierwszej rundzie mają jeszcze do rozegrania dwa mecze: z Hydrotechniką Gdańsk i zaległy z BAT Sierakowice.

Sokół Sopot - AZS PWSZ Coltex Elbląg 67:85 (20:26, 10:24, 19:18, 18:17)

AZS Coltex: Sosnowik 18, Zbaraszewski 6, Jankowski 16, Osiński, Karhut 27, P. Samujło 7, M. Samujło 2, Jakubów 2, Sartanowicz 6, Grabowski 1

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Hydrotechnika Gdańsk - SKS Starogard 99:83, BAT Sierakowice - Radość Bytów 92:70. Mecze AZS Gdańsk - Delmar Wejherowo i Start Gdynia - Czarni Słupsk zostały przełożone. Pauzował: Trefl Puzzle Gdańsk