Poniedziałek 20-11-2017, imieniny Anatola, Sędzimira

512 918 555

Park Dolinka Park Dolinka

Wszyscy wygrali (piłka nożna)

Bardzo udany weekend mieli nasi czwartoligowcy. Wszystkie zespoły zgodnie zwyciężały. Zatoka Braniewo wygrała 3:2 na własnym boisku z Płomieniem Ełk, Polonia Pasłęk gładko 3:0 rozprawiła się z Mamrami Giżycko, a Concordia Elbląg pokonała 1:0 w Kętrzynie Granicę.

Zatoka - Płomień 3:2
     Zatoka do kolejnego meczu podeszła bez kontuzjowanego Wiesława Korzeba, który w tygodniu poprzedzającym spotkanie z Płomieniem przeszedł operację łękotki i będzie pauzował przez 6 tygodni, czyli, de facto, nie zagra już w tej rundzie. Mimo osłabienia gracze Stanisława Fijarczyka bez większych problemów ograli silny zespół z Ełku. Prowadzenie Zatoce dał Piotr Rutkowski, który w 25 min. na gola zamienił rzut wolny z ok. 22 metrów. Pierwsza, dość wyrównana połowa, zakończyła się zasłużonym prowadzeniem gospodarzy. Po zmianie stron kibice zobaczyli aż cztery bramki, po dwie dla każdego z zespołów. Braniewianie nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, na które zapracowali sumiennie od początku spotkania. Dobrą formę strzelecką potwierdził najlepszy snajper ligi Daniel Komorowski, który w meczu z Płomieniem trafił do siatki po raz 13.
     Zatoka Braniewo - Płomień Ełk 3:2 (1:0)
     1:0 - Rutkowski (15.), 2:0 - Komorowski (55.), 2:1 - Sieruta (60.), 3:1 - Matelski (76.), 3:2 - Stryżko (81. k.)

Granica - Concordia 0:1
     Granica Kętrzyn - Concordia Elbląg 0:1 (0:1)
     0:1 - Sielezin (40)
     Concordia jako jedyny z naszych czwartoligowców grała na wyjeździe, mimo to zainkasowała trzy punkty. Goście z Elbląga zwyciężyli w najniższym z możliwych stosunku, ale ich wygrana jest w pełni zasłużona. Concordia w takim samym stopniu zawdzięcza komplet oczek strzelcowi gola Tomaszowi Sielezinowi, jak i fantastycznie spisującemu się w bramce Adamowi Urbanowiczowi. Na pochwałę zasługuje również bezbłędnie grająca defensywa zespołu Lecha Strembskiego.

Polonia - Mamry 3:0
     Trwa dobra passa Polonii. Zespół Jarosława Licznerskiego nie przegrał trzeciego meczu z rzędu, tym razem odnosząc efektowne zwycięstwo. Pierwsza, bezbramkowa połowa, nie mogła zachwycić kibiców, ale druga część meczu w pełni zrekompensowała fanom bezbarwne pierwsze 45 minut. Gospodarzy na prowadzenie 50 min. wyprowadził Marcin Andrusiewicz, który skorzystał z błędu bramkarza po strzale Michała Przystasza (ten wypuścił piłkę z rąk) i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. W 76 min. indywidualną akcją popisał się Jacek Bykowski, zacentrował w pole karne, a tam Michał Pankiewicz nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i podwyższeniem rezultatu na 2:0. To pierwszy gol Pankiewicza w barwach pasłęckiego zespołu. Wynik meczu w 81. minucie ustalił Piotr Borysiewicz, który zamienił na bramkę mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego po brutalnym faulu na Łukaszu Pankiewiczu (obrońca Mamr otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę).

Komplet wyników 13. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej w sezonie 2007/08: Zatoka Braniewo - Płomień Ełk 3:2, Granica Kętrzyn - Concordia Elbląg 0:1, Polonia Pasłęk - Mamry Giżycko 3:0, Mrągowia Mrągowo - MKS Szczytno 5:0, Sokół Ostróda - Huragan Morąg 1:2, Motor Lubawa - Jeziorak Iława 0:3, Start Działdowo - Vęgoria Węgorzewo 2:1, Zamek Kurzętnik - Czarni Olecko 1:1.