Piątek 24-11-2017, imieniny Jana, Flory

512 918 555

Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej. Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej.

Wszystko jasne w Elbląskiej Lidze Halowej (piłka nożna)

13. kolejka I ligi była ostatnim tegorocznym akordem Elbląskiej Ligi Halowej. Mistrzostwo już wcześniej zapewniła sobie ekipa Feniksu Znicza. Chyba to miało wpływ na postawę lidera w ostatniej kolejce. Nowo kreowany mistrz I ligi w kiepskim stylu uległ 0:3 Straży Pożarnej.

I liga: znane ostatnie rozstrzygnięcia
     O miejsca w wyższej klasie rozgrywkowej rywalizowały ekipy Bogdanki i Exclusive Sport/PC Koni. W zdecydowanie lepszej sytuacji byli „piekarze”, którym do pełni szczęścia wystarczał remis. Bogdanka nie zamierzała jednak pozostawić złudzeń i od pierwszych minut pojedynku z WSzZ mocno zaatakowała. Efektem tego było prowadzenie 2:0 w 10. minucie gry po dwóch golach najskuteczniejszego strzelca ligi Kamila Kuczkowskiego. Ten sam gracz podwyższył na 3:0 w chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie. Przy tym stanie pierwszego gola zdobyli zawodnicy WSzZ, a na listę strzelców wpisał się Jarosław Sawicki. To jedynie podrażniło faworytów, którzy zdobyli dwie kolejne bramki. Sporo emocji było w końcówce. Ambitnie walczący WSzZ jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza Bogdanki, ale finisz i tak należał do Kuczkowskiego, który w 29. minucie strzelił swojego piątego gola w meczu. Bezapelacyjna wygrana tylko przypieczętowała fakt awansu Bogdanki do SuperLigi.
     Wobec takiego rozstrzygnięcia w spotkaniu Bogdanki z WSzZ, stracił nieco na znaczeniu pojedynek Exclusive Sport/PC Koni z Przeciwlotnikiem. ES/PC Koni nie miał już żadnych szans na awans, więc nic dziwnego, że walczący o zachowanie statusu pierwszoligowca Przeciwlotnik sięgnął po trzy punkty, wygrywając pewnie 4:1. Do przerwy wydawało się, że ES/PC Koni powalczy do końca z fasonem, bo po golu Rafała Wulczyńskiego po 15 minutach gry było 1:0. W drugiej części walczący z nożem na gardle Przeciwlotnik zagrał ze zdecydowanie większą determinacją, a co równie ważne, dobrą skutecznością, zdobywając cztery bramki. Do remisu doprowadził Andrzej Szydłowski, a po chwili na 2:1 podwyższył Grzegorz Florczak. Kolejne bramki dołożyli Mateusz Iwanecki i Przemysław Marusa. Tym samym w przyszłej edycji ELH Przeciwlotnicy nadal zagrają na pierwszoligowych parkietach.
     Spadek stał się udziałem trzech ostatnich w tabeli ekip. Najtrudniejsze zadanie miał wspomniany WSzZ, który nie sprostał silnej Bogdance. Swoje szanse zaprzepaściły również rezerwy Krometu (porażka 0:6 z AC Mapei) i ZUB Mytych, który padł ofiarą szalenie skutecznej Laguny (przegrał aż 0:10). To jednak nie był najwyższy wynik, jaki zanotowano w ostatniej serii spotkań. Najwyższym zwycięstwem może pochwalić się ekipa ADI/Fachman, która zdemolowała 12:1 G-9. Co ciekawe, grające w niepełnym składzie G-9 jako pierwsze zdobyło bramkę, ale potem do siatki strzelali wyłącznie zawodnicy ADI/Fachman. Skutecznością popisał się zdobywca sześciu goli Dawid Zieliński. Co prawda wysokie zwycięstwo nie dało awansu, ale pozwoliło na zajęcie ostatniego miejsca na podium.
     Po ostatnim meczu wręczono puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych aktorów piłkarskich spektakli w I lidze ELH. Królem strzelców został Kamil Kuczkowski (Bogdanka), autor 37 goli. Nagroda dla najlepszego zawodnika trafiła do rąk Tomasza Gapskiego (Exclusive Sport/PC Koni), a najlepszym bramkarzem uznano Krzysztofa Witkę (Feniks Znicz). Nagrodę Fair Play otrzymała ekipa Laguny, która w całych rozgrywkach ukarana została zaledwie pięcioma żółtymi kartkami.

Komplet wyników 13. kolejki (ostatniej) I ligi:

AC Mapei - Kromet II 6:0 (3:0)
     1:0 - Arkadiusz Klemens (5.), 2:0 - Krzeszewski (7.), 3:0 - Krzeszewski (15.), 4:0 - Arkadiusz Klemens (21.), 5:0 - Arkadiusz Klemens (22.), 6:0 - Niemczyk (24.)

Szewczyk - Dream 3:5 (1:2)
     0:1 - Kurowski (5.), 0:2 - Peret (10.), 1:2 - Wojtaś (15.), 1:3 - Patryk Nowicki (22.), 1:4 - Tomasz Nowicki (26.), 1:5 - Patryk Nowicki (27.), 2:5 - Szucki (28.), 3:5 - Czarnuch (29.)

ZUB Mytych - Laguna 0:10 (0:4)
     0:1 - Piotr Goryszewski (9.), 0:2 - Piotr Goryszewski (11.), 0:3 - Pudlik (14.), 0:4 - Górnik (14.), 0:5 - Gasiński (16.), 0:6 - Pudlik (17.), 0:7 - Piotr Goryszewski (20.), 0:8 - Piotr Goryszewski (27.), 0:9 - Pudlik (30.), 0:10 - Sobierajski (30.)

Straż Pożarna - Feniks Znicz 3:0 (0:0)
     1:0 - Kołecki (25.), 2:0 - Ratajczyk (27.), 3:0 - Bojanowski (30.)

G-9 - ADI/Fachman 1:12 (1:5)
     1:0 - Lisiecki (3.), 1:1 - Zieliński (6.), 1:2 - Tomasz Rogowski (7.), 1:3 - Zieliński (8.), 1:4 - Tomasz Rogowski (9.), 1:5 - Mateusz Szmydt (15.), 1:6 - Leonowicz (17.), 1:7 - Zieliński (19.), 1:8 - Zieliński (20.), 1:9 - Załucki (24.), 1:10 - Zieliński (26.), 1:11 - Zieliński (28.), 1:12 - Tomasz Rogowski (30.)

Bogdanka - WSzZ 6:3 (2:0)
     1:0 - Kuczkowski (4.), 2:0 - Kuczkowski (10.), 3:0 - Kuczkowski (17.), 3:1 - Sawicki (20.), 4:1 - Kuczkowski (21.), 5:1 - Tomczyk (27.), 5:2 - Sawicki (28.), 5:3 - Jakub Czyżak (28.), 6:3 - Kuczkowski (29.)

Exclusive Sport/PC Koni - Przeciwlotnik 1:4 (1:0)
     1:0 - Wulczyński (15.), 1:1 - Szydłowski (20.), 1:2 - Florczak (21.), 1:3 - Iwanecki (24.), 1:4 - Marusa (29.).