Wygrał o sześć sekund

18-letni Marcin Florek, triathlonista MKS Truso Elbląg, wygrał w niedzielę w Chodzieży Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Drugi na mecie zawodnik stracił do elblążanina sześć sekund.

Florek jest czołowym zawodnikiem sekcji triathlonowej MKS Truso Elbląg. W swoim dorobku ma już dwa tytułu mistrza Polski. Startował również na mistrzostwach Europy i mistrzostwach Polski seniorów.
     W Chodzieży należał do zdecydowanych faworytów.
     - Zwycięstwo mu się należało - mówi wprost jego trener Bogusław Tołwiński.
     Mimo to Florek, aby wygrać, musiał stoczyć zaciętą walkę z Filipem Szołowskim (Akwedukt Kielce) i Michałem Migałą (Czarni Szczecin). Po pierwszej konkurencji, pływaniu, elblążanin był trzeci (zawodnicy musieli przepłynąć 750 metrów).
     - W rowerach (do przejechania 22,6 km) jechał razem z głównymi rywalami Szołowskim i Migałą w czteroosobowej grupie - opowiada trener Tołwiński.
     Nie zanosiło się na zmianę w ostatniej konkurencji triathlonu - bieganiu (do pokonania dystans pięciu kilometrów).
     - Podczas tej konkurencji najbardziej obawialiśmy się Migały, który w bieganiu jest niezwykle mocny - tłumaczy Tołwiński.
     Ale to Florek zaatakował na ostatnim kilometrze, co się opłaciło. Dobiegł na metę z sześcioma sekundami przewagi nad drugim Szołowskim oraz 12 sekundami - nad trzecim na mecie Migałą.
     W klasyfikacji klubowej MKS Truso zajęło szóste miejsce. W rankingu województw warmińsko-mazurskie zajęło piątą lokatę.
     Stawką wyścigu w Chodzieży, oprócz medali OOM, były również tytuły mistrza Polski juniorów młodszych (rocznik 1983 i 1984). Zdobyli je: Sylwia Spychalska (UKS 9 Kalisz) oraz Marcin Florek.

Pierwsza trójka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie: 1. Marcin Florek (MKS Truso Elbląg) 1:05.03; 2. Filip Szołowski (Akwedukt Kielce) 1:05.09; 3. Michał Migała (Czarni Szczecin) 1:06.15