Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława

Wygrali z Grunwaldem (piłka ręczna)

Elbląg, Wygrali z Grunwaldem (piłka ręczna) (fot. PS)

Konsekwentna gra w obronie, dobra postawa w bramce Marka Wróbla i wykorzystane akcje z kontr sprawiły, że w I-ligowym pojedynku szczypiornistów Wójcik Meble Techtrans Elbląg pokonał 31:22 (14:9) WKS Grunwald Allegro z Poznania. Tym samym elblążanie zrewanżowali się rywalom za przegrany mecz w pierwszej rundzie na ich terenie.

Tylko początek pojedynku był wyrównany, a goście w 7. minucie po trafieniu z karnego Rafała Niedzielskiego prowadzili 2:1. Potem najwierniejsi kibice elbląskiej siódemki mieli już tylko powody do zadowolenia, obserwując bardzo dobrą dyspozycję w bramce Marka Wróbla. Elblążanin nie pozwalał się zaskoczyć rywalom i jeszcze odbijał piłki, adresując je do kolegów z drużyny. Tylko w pierwszej połowie z tak wyprowadzanych kontr bramki dla Techtransu zdobywali między innymi Filip Korzeniowski, Robert Długosz i Damian Malandy. W 26. minucie goście po bramce Rafała Walczaka zredukowali przewagę elblążan do stanu 10:9. Gospodarze nie pozwolili na wyrównanie i przed przerwą zdobyli cztery bramki, nie tracąc żadnej (14:9).
     Po wznowieniu gry szczypiorniści Grunwaldu odrobili stratę dwóch bramek sprzed przerwy, ale dążąc do wyrównania, nie potrafili sforsować zdecydowanej obrony gospodarzy. Natomiast elblążanie starali się powiększać przewagę bramkową. W 41. minucie po trafieniu Tomasza Maluchnika prowadzili 21:13 i wtedy o czas poprosił Ireneusz Zawal, trener Grunwaldu. Rozmowa z zawodnikami niewiele zmieniła, a na dodatek w 44. minucie plany na poprawę wyniku pokrzyżował Marek Wróbel, dwukrotnie odbijając piłkę po rzutach karnych Rafała Niedzielskiego i Rafała Walczaka. Trener Ryszard Słaba, oszczędzając zdrowie podstawowej siódemki, wprowadził na boisko zawodników rezerwowych, a ci utrzymali wysokie prowadzenie elblążan do końcowego gwizdka arbitrów. Gospodarze, po dobrym widowisku, jakie stworzyły obie drużyny, wygrali pojedynek wysoko 31:22. Kolejny mecz ligowy drużyna Techtransu rozegra 18 kwietnia w Kościerzynie, a na własnym terenie zagra 25 kwietnia z NLO SMS ZPRP z Gdańska.

Składy i bramki
     Techtrans: Wróbel, Stankiewicz - Michałów 2, Derdzikowski 1, Perwenis 4, Borsukowicz 3, Gryz 3, Korzeniowski 3, Januszewski, Długosz 1, Kwiatkowski 3, Sadowski, Maluchnik 4, Malandy 7. Trener Ryszard Słaba. Kary 10 min.
     Grunwald: Peda, Krokera - Niedzielski 8, Walczak 4, Pachulicz, Komisarek, Draszkiewicz, Adamczak 2, Hildebrandt 4, Martyński 1, Fijałkowski, Guraj 3. Trener Ireneusz Zawal. Kary 4 min.
     Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń) i Bartłomiej Skwarek (Warszawa). Widzów ok. 50.

• "Widzow ok 50" haha. .a mogloby byc 2050 gdyby ten klub wrocil do wlasciwej nazwy
    0 0
    (2009-03-30)
  • Dla niektórych zamiast pełnej hali i zainteresowania mieszkańców ważniejsza była kasa. .. Teraz już chyba za późno
    0 0
    oe_fan(2009-03-30)
  • Jesteście zespołem silnym i dobrze grającym co pokazaliście w ostatnim meczu. Przy stabilnej formie i równej grze to gralibyście o awans, a tak stało się inaczej. Zastanawia mnie co jest powodem, że zespól gra bardzo zmiennie bo potencjał jest spory i trzeba go wykorzystać. Przecież inne klubu również borykają się z (finansowymi) problemami, które jakoś starają się rozwiązywać. Czy nie korzystniej i lepiej będzie jak zespół pokarze się z dobrej strony to i pieniądze może się szybciej znajdą. Gorąco pozdrawiam cały zespół i życzę awansu (co prawda w przyszłym sezonie) do ekstraklasy.
    0 0
    Maroko(2009-03-30)
  • Co do meczu to mam kilka spostrzezen do trenera. Panie trenerze po co taka rotacja w skladzie??? Wrobel rewelacja !!!!! widac ze chlopak ma papiery na granie! Malandy super mecz zarowno w obronie jak i w ataku, Perwenis na swoim wysokim poziomie dobre zmiany dali Dlugosz Kwiatkowski i Sadowski no i oczywiscie Maluchnik ktory brylowal w obronie i nie wiem czemu zaczal mecz na lawce?? po co tyle zmian w pierwszej polowie skoro chlopakom szlo bardzo dobrze??? Co na boisku robi Michalów??? W obronie slabo w ataku gubi pilki i do tego nie ma sily dorzucic do bramki ??? Chlopaki maja potencjal i trzeba to wykorzystac bo z takim skladem i taka gra powinni grac o awans !!
    0 0
    fan(2009-03-30)
  • Czemu takie niskie miejsce? Moze temu ze nie ma kibicow i dla kogo grac?
    0 0
  • W mojej ocenie był to najlepszy mecz jaki widziłem w I lidze naszego zespołu. Najwieksze zdziwienie to szybki atak w wykonaniu Malandego. To chyba nie ten Malandy. Wszyscy zawodnicy grali super. Swietna taktyka trenera z grą całym zespołem. Ktoś tu sie dziwi dlaczego grali wszyscy?. Gościu otórz dlatego bo to jest zespół i wszyscy trenują zeby grać a nie grzać ławę jak to było u Fonferka. Super mecz. No tylko ten nieudany Michaiłow. Takie warunki a gra jak panienka. A podobno jest w jakieś reprezentacji. Tego to juz kompletnie nie rozumiem bo nawet do II ligi to bym miał objekcję aby go wpuścić na boisko.