Wygrana EB Startu

W swoim drugim meczu w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy drugie zwycięstwo z rzędu odniosły piłkarki ręczne EB Startu, które we własnej hali pokonały Jaroslavię Jarosław 33:28 (15:14). Mecz mimo, że był bardzo zacięty nie stała na wysokim poziomie.

Jeszcze przed meczem w roli zdecydowanego faworyta wymieniany był zespół EB Startu, jednak już pierwsza połowa pokazała, że walka o końcowy wynik toczyć się będzie do ostatnich minut.
     Początek meczu to zdecydowana przewaga gospodyń. Podopieczne Jerzego Ringwelskiego po trzech minutach prowadziły już 4:1, a po kwadransie gry na tablicy widniał wynik 9:5. Najskuteczniejszą zawodniczką w tym okresie gry była Aleksandra Kańduła, zdobywczyni trzech bramek. Bardzo dobrze w bramce EB Startu spisywała się także Natalia Chrłamowa. Z czasem jednak do głosu zaczęły dochodzić piłkarki gości, które w 24. min doprowadziły do wyniku 12:11. Szybkie odrabianie strat Jaroslavii było zasługą bardzo dobrze grającej Edyty Dobrzyńskiej, która w całym meczu aż dwanaście razy pokonała bramkarki EB Startu. Końcówka pierwszej odsłony była bardzo wyrównana, a na przerwę gospodynie schodziły z zaledwie jednobramkową przewagą.
     Po zmianie stron, praktycznie do 38. min. trwała wyrównana walka. Oba zespoły prowadziły szybką i otwartą grę co skutkowało dużą ilością bramek. Od 40 min. gospodynie zaczęły powiększać przewagę. Trzy bramki Justyny Pazur oraz dwa celne trafienia Katarzyny Szklarczuk sprawiły, że elblążanki w 48 min. prowadziły 28:21. Jeszcze w ostatnich dziesięciu minutach waleczne zawodniczki Jaroslavii próbowały szybkimi akcjami zmienić niekorzystny wynik, jednak EB Start zatrzymywał ataki gości. Ostatecznie po dość wyrównanym, aczkolwiek mało emocjonującym widowisku zwycięstwo odniosły bardziej doświadczone szczypiornistki EB Startu.

EB Start zagrał w składzie: Charłamowa, Alberciak - Szuszkiewicz 3 bramki, Kozik 1, Pazur 5, Pełka - Fedak, Giejda, Kańduła 4, Polenz 3, Szklarczuk 8, Olszewska 3, Radkiewicz 4, Lipska 2

Komplet wyników 3.kolejki: Montex Lublin - AKS Chorzów 46:21 (24:10), Zagłębie Lubin - Zgoda Bielszowice 24:19 (15:10), Ruch Chorzów - Piotrkowia Piotrków Trybunalski 23:16 (11:6), Kolporter Kielce - Sośnica Gliwice 27:21 (14:8), Nata AZS AWF Gdańsk - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 30:23 (17:13), EB Start Elbląg - Jaroslavia Jarosław 33:28 (15:14)

• Jestem zadowolony,że nasze dziewczyny wygrywają. Jednak życzyłbym sobie i wielu innym kibicom,aby opisywano nie tylko ich wyczyny,ale także powiadamiano nas o terminach meczów.Znam kalendarz rozgrywek (także często zmieniany) lecz nie wiem o której rozpocznie się najbliższy sobotni mecz.
    0
    0
    janusz(2001-10-05)
  • Janusz EB Start gra w sobotę o 17.30, natomiast o 19.15 grają chłopaki z Techtransu.