Wygrana Meblarzy na zakończenie turnieju (piłka ręczna)

Elbląg, Wygrana Meblarzy na zakończenie turnieju (piłka ręczna)

Dopiero w ostatnim pojedynku udało się podopiecznym Dariusza Molskiego odnieść zwycięstwo. Elblążanie pokonali ligowego rywala Pomezanię Malbork 28:24 i zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Stawką pojedynku gospodarzy z Pomezanią było trzecie miejsce. Przyjezdnym udało się wcześniej zremisować z drużyną z Wągrowca, elblążanie z kolei przegrali i z Pomezanią i z Nielbą i musieli wygrać to spotkanie. Przed rozpoczęciem pojedynku pierwszoligowców na parkiet wybiegli gracze z najwyższej klasy rozgrywkowej. W tym starciu Nielba okazała się lepsza od kwidzynian i tym samym została zwycięzcą VII Turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie od serii błędów, a pierwsza bramka padła dopiero w 5. minucie z rąk Adama Nowakowskiego, który zdobył również dwa kolejne gole dla naszej drużyny. Od początku meczu nieźle w elbląskiej bramce spisywał się Adrian Fiodor, a gracze z pola skutecznie ustawiali obronę. Gdy w 20. minucie, po kontrataku, do siatki trafił Grzegorz Dorsz, tablica wyników wskazywała 9:4, a kilka minut później przewagę do sześciu trafień powiększył Piotr Adamczak. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana, a ostatniego gola w tej części meczu zdobył Oskar Serpina i na przerwę drużyny schodziły przy wyniki 14:9.

Po zmienia stron w elbląskiej bramce zameldował się Marcin Głębocki i od razu zanotował dwie skuteczne interwencje. Gdy trzecią bramkę w ciągu pięciu minut zdobył Marcin Szopa, elblążanie prowadzili już 18:9. Przyjezdni nie zrezygnowali jednak z walki o korzystny wynik i rozpoczęli pogoń, czego efektem było cztery gole z rzędu. Dobrą passę Malborka przerwał trener Molski prosząc o czas. Po wznowieniu do siatki dwukrotnie trafił Marcin Szopa i Wójcik prowadził siedmioma golami. Podopieczni Igora Staniewicza mieli doskonałą okazję, by odrobić część strat gdy grali w podwójnej przewadze, jednak defensywa elblążan spisywała się w tym czasie bardzo dobrze. Pomiędzy 52. a 56. przyjezdni seryjnie trafiali do siatki i zbliżyli się do gospodarzy na dwa gole. Elblążanie na więcej nie pozwolili. Celny rzut oddał Mateusz Kostrzewa oraz Grzegorz Dorsz i mecz zakończył się wynikiem 28:24.

Dariusz Molski - Był to turniej typowo szkoleniowy. Przećwiczyliśmy wiele zagrań, ale nie wszystko działa jeszcze tak jak powinno. Jesteśmy na dwa tygodnie przed ligą, co zresztą widać w naszej postawie na boisku. Potrafimy zagrać coś nowego, jednak wiele elementów jest jeszcze do poprawy, szczególnie w ataku. Cieszy mnie, że z Pomezanią zagraliśmy zespołowo i twardo w obronie. Martwi mnie jednak, że trapią nas kontuzje wielu zawodników. To jest nasz największy problem.

Meble Wójcik Elbląg - Pomezania Malbork 28:24 (14:9)

Wójcik
: Fiodor, Głębocki - Szopa 8, Kupiec 5, Dorsz 5, Nowakowski 3, Adamczak 3, Olszewski 1, Malandy 1, Kostrzewa 1, Serpina 1, Bąkowski, Spychalski
       Pomezania: R. Kądziela, P. Kądziela, Sibiga - Suwisz 9, Dukszto 4, Maluchnik 3, Cieślak 3, Dawidowski 2, Wiak 2, Miedziński 1, Perwenis, Górski, Hanis, Baraniak, Boneczko

Nagrody indywidualne:
       Najlepszy zawodnik turnieju (MVP) - Przemysław Rosiak (MMTS)
       Najlepszy strzelec - Bogdan Oliferchuk (Nielba, 23 bramki)
       Najlepszy bramkach - Adrian Fiodor (Wójcik)

Meblarze rundę rewanżową rozpoczynają 23 stycznia. Przeciwnikiem Wójcika będzie Kar-Do Spójnia Gdynia.