Wygrana ZKS i remis Błękitnych (piłka nożna)

W 11. kolejce ligi okręgowej gr. II warmińsko-mazurskiej zwycięstwo odniosła tylko ZKS Olimpia Elbląg. Podopieczni Dariusza Kaczmarczyka pokonali 3:1 silnego Warmiaka Łukta. Aż 6 goli obejrzeli kibice w Ornecie, gdzie Błękitni 3:3 zremisowali GKS Wikielec. Bez punktów z Olsztynka wrócił MGKS Tolkmicko, który 0:2 uległ miejscowej Olimpii.

Zwycięstwo z przygodami
     Mecz ZKS Olimpii z Warmiakiem Łukta odbył się z dwugodzinnym opóźnieniem spowodowanym fatalnym stanem płyty boiska przy ul. Agrikola. Ostatecznie spotkanie rozegrano na boisku przy ul. Skrzydlatej. Lepiej do słabej jakości boiska przystosowali się gospodarze, którzy po niezłej grze całkowicie zasłużenie wygrali 3:1. Już do przerwy ZKS prowadził 2:0, a po zmianie stron podwyższył na 3:0. Dwie bramki zdobył Marcin Sierechan, który z 9 trafieniami jest najlepszym snajperem ZKS Olimpii. Honor gości uratował w 53. minucie Grudziński.
     ZKS Olimpia - Warmiak Łukta 3:1 (2:0)
     1:0 - P. Tyburski (12.), 2:0, 3:0 - Sierechan (45., 48.), 3:1 - Grudziński (53.)
     ZKS Olimpia: Różański - M. Miller, Zieliński, D. Tyburski (52. Jernat), Ratajczyk (74. Kaczmarczyk), Piotrowski, Osiak (37. Chwoszcz), Tyburski, Sierechan, Wojtas, Hryckiewicz
     Warmiak: Strygun - Kukuć, Nosewicz (55. Kurtiak), Małachowski, Grudziński, Florkowski, Rzońca, Brdak, Sikorski, Wiciński, Osenkowski
     Żółte kartki: Jernat, Ratajczyk (ZKS Olimpia) - Sikorski, Wiciński (Warmiak)
     Sędziował: Wiśniewski (Olsztyn)

Powinni wygrać
     Błękitni do przerwy prowadzili 2:0 i wydawało się, że rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść jest dla nich jedynie formalnością, tym bardziej, że w 60. minucie bliski podwyższenia wyniku był Piotr Werhun, który trafił piłką w poprzeczkę. Tymczasem ambitnie grający goście z Wikielca nie dość, że doprowadzili do remisu - gole Nowakowskiego i Korpalskiego w 65. i 75. minucie, to jeszcze w 83. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy Goryński pokonał Łukasza Sidorowicza. Gospodarzom udało się uratować punkt w 85. minucie, a strzelcem gola na wagę remisu był Rafał Mianowski. GKS Wikielec, obok lidera Startu Nidzica, nadal pozostaje niepokonaną drużyną w obecnych rozgrywkach.
     Błękitni Orneta - GKS Wikielec 3:3 (2:0)
     1:0, 2:0 - Czerniewicz (12., 39.), 2:1 - Nowakowski (65.), 2:2 - Korpalski (75.), 2:3 - Goryński (83.), 3:3 - Mianowski (85.)
     Błękitni: Sidorowicz - Kowalski, Mianowski, Basałygo, Werhun, Dublanka, Szczęch (85. Mackiewicz), Zajączkowski, Kogut (59. Ciosek), Lasocki (86. Michalski), Czerniewicz (70. Szydłowski)
     GKS: Albowicz - Goryński, Boguszewski, Janiszewski, Czajkowski (46. Gergola), Kapuściński, Korpalski, Jarząb (60. Płoski), Szpadkiewicz (60. Nowakowski), Maśka, Karczewski

0:2 MGKS w Olsztynku
     MGKS przegrał, ale w meczu z Olimpią zaprezentował się nieźle i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Gospodarze w każdej połowie zdobyli po bramce, ale goście również mieli swoje sytuacje. Dwukrotnie bliski szczęścia był Szewczuk, ale za każdym razem marnował doskonałe okazje. Pierwszą bramkę dla miejscowych zdobył 17-letni Lewandowski, wynik meczu ustalił grający trener Olimpii Fijałkowski uderzeniem z ok. 25 metrów.
     Olimpia Olsztynek - MGKS Tolkmicko 2:0 (1:0)
     1:0 - Lewandowski (15.), 2:0 - Fijałkowski (62.)
     Olimpia: Nachaj - Rykowski, Fijałkowski, Kowalczyk, Kotliński, Wanisiewicz, Arcipowski, Kuźniewski (75. Brzostek, 86. Jędrejek), Pawlak, Kolek (88. Bober), Lewandowski (46. Gawliński)
     MGKS: R. Grabowski - Bieliński, Rozenau, Kleinwachter, Piotrowski, Tomiałojć (80. Chmielewski), Szaro, Rutkowski (60. Mostowiec), T. Grabowski, Jaromiński, Szewczuk

Komplet wyników 11. kolejki ligi okręgowej gr. II warmińsko-mazurskiej w sezonie 2007/08: ZKS Olimpia Elbląg - Warmiak Łukta 3:1, Błękitni Orneta - GKS Wikielec 3:3, Olimpia Olsztynek - MGKS Tolkmicko 2:0, Ossa Biskupiec Pomorski - Ewingi Zalewo 0:3, Tęcza Miłomłyn - Huragan II Morąg 1:1, GKS Stawiguda - GLKS Jonkowo 1:1, Iskra Narzym - Osa Ząbrowo 1:2, Orzeł Janowiec Kościelny - Start Nidzica 1:3.

• tak byłem na meczu w olsztynku i nawet mgks mógł wygrywac dobrze graliscie chłopaki szkoda ze nie byliscie w pełnym składzie. wielkki minus dla braci włodarczyków jak jestescie wierni swojej dróznie to sie z nimi jedzie na mecz a nie wam sie nie chciało co za daleki wyjazd był wielcy gwiazdorzy a podziekowac im za gre w tym klubie i niech ida do a klasy pokopac sie po czołach druzyny sie nie zostawia!!!!!