Wygrane Zatoki i Concordii (piłka nożna)

W drugiej kolejce IV ligi zwycięsko swoje mecze zakończyły Zatoka Braniewo i beniaminek Concordia Elbląg. Zespół Stanisława Fijarczyka wygrał na własnym boisku 1:0 z Motorem Lubawa, a Concordia na wyjeździe 2:1 z Czarnymi Olecko. Nadal bez punktu są futboliści Polonii Pasłęk, którzy tym razem ulegli Jeziorakowi Iława 1:3.

Zatoka - Motor 1:0
     Mecz w Braniewie był wyrównanym pojedynkiem, momentami przeważała Zatoka, momentami inicjatywa należała do nieźle grających podopiecznych Jerzego Budziłka. Miejscowi szalę zwycięstwa przechylili na kwadrans przed końcem, kiedy dokładne podanie Sikorskiego na gola zamienił Rutkowski. Chwilę później Zatoka mogła podwyższyć prowadzenie, ale Komorowski przegrał pojedynek sam na sam z goalkeeperem Motoru Lewandowskim. W samej końcówce Motor miał swoje okazje na strzelenie bramek i wywiezienie punktu lub punktów, dwukrotnie jednak do drodze piłki do bramki stanął słupek i raz poprzeczka.
     Zatoka Braniewo - Motor Lubawa 1:0 (0:0)
     1:0 - Rutkowski (75.)
     Zatoka: Łastówka - Michnowicz, Ciepliński, Gawryś, Dzwonkowski, M. Sorkowicz, Jakimczuk, Ł. Sorkowicz, Rutkowski (80. Baliński), Komorowski (88. Pichla), Korzeb (63. Sikorski)
     Motor: Lewandowski - Rzeczkowski, Michałowski, Waląg, Świdwa (74. Szulc), Kowalski, Czerwiński, Mamiedow, Lipowski (72. Karbowski), Jabłonowski, Malinowski (46. Krauze)
     Sędziował: Strzałkowski (Olsztyn)

Czarni - Concordia 1:2
     O wygranej elblążan zadecydowała dobra postawa zawodników Lecha Strembskiego w pierwszych 25 minutach spotkania. W tym czasie Concordia zdobyła dwie bramki, które w końcowym rozrachunku pozwoliły na wywalczenie pierwszego, historycznego zwycięstwa w IV lidze. Bramkę na 1:0 zdobył Piotr Moneta w 17. minucie, wykorzystując złe piąstkowanie bramkarza Gąsiorowskiego przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na 2:0 w 25. minucie podwyższył Radosław Zielonka, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Czarnych. Gospodarze złapali kontakt w 38. minucie po wykorzystaniu przez Pietkiewicza rzutu karnego, podyktowanego za zagranie Monety ręką w szesnastce. Tuż przed gwizdkiem na przerwę elblążanie mogli podwyższyć wynik, ale Jacek Zielonka trafił w spojenie słupka z poprzeczką.
     W drugiej połowie zespół gospodarzy osiągnął przewagę, ale nie zdobył już żadnej bramki. Czarni bliscy strzelenie gola byli w 50. minucie, ale po strzale Szarneckiego Concordię uratowała poprzeczka. Od 65. minuty przyjezdni grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Radosława Zielonki. Do końca jednak walczyli dzielnie i utrzymali korzystny wynik.
     Czarni Olecko - Concordia Elbląg 1:2 (1:2)
     0:1 - Moneta (17.), 0:2 - R. Zielonka (25.), 1:2 - Pietkiewicz (38. k.)
     Czarni: Gąsiorowski - Wasilewski, Pietkiewicz, Ryszkiewicz, Jegliński, Wyszyński, Drozd, Strychalski, Tusznio, Cwaliński (50. Raducha), Szarnecki
     Concordia: Kowalski - Moneta (61. Wiśniewski), Machiński, Zawada, Sielezin, Florek, J. Zielonka, Gorgol (46. Gładek), Płachecki (82. Niesiobędzki), R. Zielonka, Gryka
     Sędziował: Kaczyński (Działdowo)

Polonia - Jeziorak 1:3
     Od początku przewaga należała do faworyta rozgrywek z Iławy. Wynik meczu w 26. minucie strzałem z dystansu otworzył Piotr Dymowski. Osiem minut później było 2:0 dla Jezioraka, a bramkę zdobył Bartosz Dobroński, który wykorzystał sytuację sam na sam z Wojciechem Ignatiukiem. Polonia kontaktowego gola zdobyła tuż przed przerwą za sprawą Macieja Rapackiego, który wykorzystał błąd iławskich obrońców i pokonał Tomasza Staniszewskiego. Drugą połowę lepiej zaczęli miejscowi, którym w 55. minucie nie brakło wiele, by doprowadzić do remisu. Pędzącego na bramkę Jezioraka Michała Pankiewicza w ostatniej chwili zablokował Krzysztof Kressin. W 73. minucie dogodną okazję miał Jacek Bykowski, ale jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. To zemściło się na Polonii w końcówce, kiedy to w 88. Kamil Ludwiczak zdobył trzeciego gola dla Jezioraka i ustalił wynik meczu.
     Polonia Pasłęk - Jeziorak Iława 1:3 (1:2)
     0:1 - Dymowski (26.), 0:2 - Dobroński (34.), 1:2 - Rapacki (45.), 1:3 - Ludwiczak (88.)
     Polonia: Ignatiuk - Wołczecki, Licznerski, A. Borysiewicz (73. Larma), Andrusewicz, Brzezicki (46. P. Borysiewicz), K. Pankiewicz, Bykowski (85. Pontus), Kurgan, M. Pankiewicz, Rapacki (58. Kisieniowski)
     Jeziorak: Staniszewski - Święcki, Kressin, Kowalski, Drzystek, Dymowski, Njirika (74. Ekwueme), Radziński, Jędrychowski (90. Hamzat), Dobroński, Sedlewski (50. Folami, 80. Ludwiczak)
     Sędziował: Pereszczako (Olsztyn)

Komplet wyników 2. kolejki IV ligi: Zatoka Braniewo - Motor Lubawa 1:0, Czarni Olecko - Concordia Elbląg 1:2, Polonia Pasłęk - Jeziorak Iława 1:3, MKS Szczytno - Sokół Ostróda 1:4, Granica Kętrzyn - Płomień Ełk 0:0, Start Działdowo - Mrągowia Mrągowo 1:1, Mamry Giżycko - Vęgoria Węgorzewo 0:2, Zamek Kurzętnik - Huragan Morąg 0:4.