Wtorek 21-11-2017, imieniny Janusza, Konrada

512 918 555

W drogę W drogę

Wygrany sparring Conocrdii (piłka nożna)

Pierwsze zwycięstwo w trzecim meczu kontrolnym odniosła Concordia Elbląg. Po remisie z rezerwami Lechii Gdańsk i porażce z Bałtykiem Gdynia, tym razem zespół Lecha Strembskiego wygrał 2:0 z trzecioligową Zatoką Puck. Bramki dla Concordii zdobyli Michał Tomczyk i Marek Masztaler.

Osłabienia bez znaczenia
     Concordia osłabiona brakiem trzech Tomaszów - chorych Sambora i Wierciocha oraz kontuzjowanego bramkarza Kowalskiego, w meczu z Zatoką Puck postawiła na grę z kontry i w końcowym rozrachunku okazało się to słusznym rozwiązaniem. Pierwsza połowa stała na niskim poziomie, zabrakło przede wszystkim goli, a składne akcje obu drużyn można było policzyć na palcach jednej ręki. Po zmianie stron gra nieco się ożywiła i padły bramki. Premierowe trafienie w nowych barwach po transferze z Olimpii zaliczył Michał Tomczyk, który dał prowadzenie Concordii w 50. minucie po strzale z rzutu wolnego z 21 metra. Błąd przy bramce popełnił mający za sobą występy w I lidze golkiper Zatoki Kamil Biecke. Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Marek Masztaler, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Sebastiana Gryki i uderzeniem z pola karnego zdobył drugą bramkę dla Concordii.
     Gospodarze również mieli swoje sytuacje, dwa razy w poprzeczkę trafił doświadczony Michał Smarzyński, a raz bliski pokonania Kopki był grający trener Zatoki Szymon Hartmann. Mimo prób Zatoka nie była w stanie pokonać golkipera Concordii i zasłużenie uległa elblążanom, którzy rozegrali zdecydowanie najlepszy mecz w tym roku.

Nowe twarze
     Obok Tomczyka w zespole Concordii wystąpili bramkarz Michał Kopka, któremu trener Strembski przygląda się od dłuższego czasu, i Daniel Mioduński z Powiśla Dzierzgoń. Bardzo prawdopodobne, że w tym tygodniu obaj podpiszą umowy z klubem z Krakusa i zasilą szeregi beniaminka III ligi.

Zatoka Puck - Concordia Elbląg 0:2 (0:0)
     0:1 - Tomczyk (50.), 0:2 - Masztaler (88.)
     Zatoka: Biecke - Kobylarz, Komorowski, Godlewski, Bloch, Smarzyński, Laskowski, Stępień, Treppa, Hartman, Ilanz. Poza tym zagrali: Kortas, Semak, Zieliński, Rambiert, Gębka, Kazubowski, Gałka.
     Concordia: Kopka - Mioduński (46. S. Gryka), Lepczak, Ciesielski, Sielezin, Bogdanowicz, Florek, Machiński, J. Zielonka (75. Masztaler), Tomczyk, R. Zielonka (46. Włodarczyk).