Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii

Wymęczone zwycięstwo Mebli Wójcik II na otwarcie rundy

Elbląg, Wymęczone zwycięstwo Mebli Wójcik II na otwarcie rundy

W pierwszym meczu rundy rewanżowej III ligi piłkarzy ręcznych podopieczni Andrzeja Rusznickiego pokonali na własnym terenie GUKS Bellator Ryjewo 28:26 (14:11). Elblążanie z kompletem zwycięstw umocnili się na fotelu lidera po 6 kolejkach spotkań.

Zespół elbląski przystąpił do meczu w nieco zmienionym składzie w porównaniu z rundą jesienną. W drużynie zabrakło wciąż kontuzjowanego kapitana zespołu Piotra Sadowskiego, który najprawdopodobniej nie zagra do końca sezonu, Kamila Chudzińskiego oraz Grzegorza Sieńkowskiego, który będzie gotowy do gry już w następnych spotkaniach. Szansę debiutu otrzymali powracający po dłuższych rozrabatach z piłką reczną Piotr Wójcik, Tomasz Estal oraz Karol Stolarowicz. W spotkaniu, pomimo choroby i wysokiej gorączki, wystąpił również bramkarz Dawid Smoliński.
     Początek meczu należał do Meblarzy, którzy w 8 minucie po bramce Karola Stolarowicza prowadzili 5:3. Dwubramkową zaliczkę elblążanie utrzymywali do 17 minuty, kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 9:7. Kolejne osiem minut drugiej połowy należało jednak do przyjezdnych, którzy w 25. minucie objęli nieoczekiwanie pierwsze prowadzenie w meczu 11:10. W końcówce pierwszej połowy szczypiorniści Meble Wójcik II wzmocnili grę w obronie, dzięki czemu nie stracili już żadnej bramki. W ataku dołożyli 4 trafienia, z czego 3 były popisem Tomasz Janowicza i do przerwy schodzili z 3 bramkowym prowadzeniem.
     W drugiej połowie przyjezdni nie dawali za wygraną i trzykrotnie doprowadzali do remisu. W 46. minucie po bramce Pawła Grynis, Meblarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie 24:23, którego nie oddali już do końca spotkania. Ostatecznie słabo grający elblążanie zwyciężyli 28:26. Bardzo dobrą formę zaprezentował jedynie Maciej Borsukowicz i miejmy nadzieje, że pozostali zawodnicy w kolejnych spotkaniach również zbliżą się do poziomu, do którego już nas przyzwyczaili w rundzie jesiennej.
     Kolejne spotkanie Meblarze zagrają znów przed własną publicznością ze Szczypiorniakiem II Olsztyn, w sobotę 14 marca w hali MOS przy ul. Kościuszki 77A. Wstęp wolny.