Wyniki 3. kolejki A-klasy (piłka nożna)

Pierwszej porażki w obecnym sezonie doznali piłkarze Concordii II Elbląg. W meczu wyjazdowym elblążanie ulegli Victorii Rychliki 0:1, jedyną bramkę meczu zdobył w 30 minucie Łukasz Hałajko.

Początek spotkania to zdecydowana przewaga przyjezdnych, którzy, staje się to powoli tradycją, zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. Po kwadransie gry coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i po jednym z ataków obrońcy nie upilnowali Hałajki, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Concordii.
     Po zmianie stron znów niewielką przewagę osiągnęli elblążanie, natomiast Victoria skupiła się na obronie dostępu do własnej bramki i wyprowadzaniu szybkich kontrataków. I właśnie jeden z nich mógł im w 75 minucie przynieść podwyższenie prowadzenia, jednak przyjezdnych od utraty bramki uratował słupek. W końcówce pojedynku goście zaatakowali większą liczbą zawodników, spychając rywali do głębokiej defensywy. Niestety, także i tym razem przy stwarzanych sytuacjach brakowało skuteczności. Ostatnie fragmenty meczu były na tyle zacięte i emocjonujące, że arbiter musiał pokazać aż trzy czerwone kartki, w tym dwie dla gospodarzy. Mimo przewagi gościom nie udało się wyrównać i trzy punkty pozostały w Rychlikach.

Porażki Zalewu i Pomowca, remis Syreny z Piastem
     Nie popisali się również piłkarze Zalewu Frombork, którzy na własnym boisku gładko 0:2 ulegli Wałszy Pieniężno i po trzech seriach spotkań nie mają na koncie nawet punktu. Trzy oczka w trzech meczach zgromadził Pomowiec Gronowo Elbląskie, który w tej kolejce przegrał w Małdytach 1:2. Jeden punkt w 3. kolejce zdobyła Syrena Młynary po remisie 3:3 w małych derby z Piastem Wilczęta.

Komplet wyników 3. kolejki A-klasy: Victoria Rychliki - Concordia II Elbląg 1:0, Cresovia Górowo Iławeckie - Warmiak II Łukta 5:2, Czarni Małdyty - Pomowiec Gronowo Elbląskie 2:1, Zalew Frombork - Wałsza Pieniężno 0:2, Syrena Młynary - Piast Wilczęta 3:3, Sambia Świątki - GLKS Miłakowo 1:0. Pauzowała Pogezania Milejewo.