Wyniki 6. kolejki A-klasy (piłka nożna)

Porażki na własnym boisku w starciu z GLKS Miłakowo doznały rezerwy Concordii Elbląg.

W pierwszej połowie zespołem optycznie lepszym byli gospodarze, którzy nie wykorzystali ani jednej ze stworzonych przez siebie sytuacji. Goście w pierwszych 45-ciu minutach dwukrotnie groźnie zaatakowali, ale na posterunku byli obrońcy i bramkarz Concordii. Po zmianie stron od początku do ataku ruszyli przyjezdni, którzy wykorzystali błąd defensywy rywali i objęli prowadzenie. Gospodarze szybko zabrali się za odrabianie strat ale nie potrafili zamienić na bramkę stwarzanych przez siebie dogodnych sytuacji. Niestety, po raz kolejny sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po jednym z ataków goście podwyższyli prowadzenie. Niestety gospodarzom już do końca meczu nie udało się zmienić niekorzystnego rezultatu, choć w końcówce pojedynku przyjezdnych od utraty bramki uratowała poprzeczka.

Pogezania Milejewo - Zalew Frombork 2:0
     Beniaminek nie miał problemów z pokonaniem najsłabszego zespołu ligi. Od początku inicjatywa należała do bardziej zmobilizowanych i zdeterminowanych gospodarzy. Już w 5. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Tomasz Chęsy, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Chwilę później mocne uderzenie Mateusza Krupińskiego wylądowało na bocznej siatce. W drugiej połowie Pogezania nadal dominowała, goście ograniczyli się do kontr i po jednej z nich byli bliscy zdobycia bramki. Niebezpieczeństwo w porę zażegnali obrońcy. Pierwsza bramka padła w 70. minucie, kiedy dokładne prostopadłe podanie Grzegorza Lewandowskiego na bramkę zamienił Krupiński. Osiem minut później miejscowi ustalili wynik meczu, na bramkę uderzał Mateusz Krupiński, goalkeeper Zalewu jeszcze wybronił ten strzał, ale był bezradny wobec dobitki Rafała Arcabowicza. Tym samym Pogezenia po dwóch kolejnych porażkach sięgnęła po komplet punktów.
     Pogezania Milejewo - Zalew Frombork 2:0 (0:0)
     1:0 - M. Krupiński (70.), 2:0 - Arcabowicz (78.)
     Pogezania: Kościewicz - Węgłowski, Opaczewski, Świerczek (60. Zaborowski), Zięba, J. Rogala, Czubiel (45. Damnic), Chęsy (45. Lewandowski), Czyżak (65. Arcabowicz), Sz. Krupiński, M. Krupiński

Komplet wyników 6. kolejki A-klasy gr. II warmińsko-mazurskiej w sezonie 2007/08: Concordia II Elbląg - GLKS Miłakowo 0:2, Pogezania Milejewo – Zalew Frombork 2:0, Wałsza Pieniężno - Sambia Świątki 1:1, Pomowiec Gronowo Elbląskie - Syrena Młynary 5:0, Warmiak II Łukta - Victoria Rychliki 0:0, Cresovia Górowo Iławeckie - Czarni Małdyty 2:1. Pauzował Piast Wilczęta.