Wypływali 55 medali na basenie w Giżycku (pływanie)

O Puchar Burmistrza Giżycka w VII wiosennych zawodach pływackich rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 21 klubów w różnych kategoriach wiekowych: od 10 do 17 lat. Zawodniczki i zawodnicy elbląskich klubów KS „Orzeł i UKP „Jedynka” wypływali 55 medali, 19 złotych, 17 srebrnych i 19 brązowych.

Klubową klasyfikację wygrali gospodarze, KS „Medyk” Giżycko z 50 medalami. Elbląski „Orzeł” w tej klasyfikacji z 41 medalami był trzeci, a UKP „Jedynka” z 14 medalami uplasowała się na siódmym miejscu.
       Najwięcej medali z elblążan, dwa złote i po jednym srebrnym i brązowym wywalczyła Aleksandra Olszowa z KS „Orzeł” startująca w kategorii 14-15 lat. Jedenastolatka Michalina Kostrzewa z UKP „Jedynka” zdobyła dwa złote i jeden srebrny medale, a jej klubowy kolega Mateusz Szewczyk (kat. 16 lat i starsi) dwa złote i brązowy. Zadowolone ze startu są również pływaczki z KS „Orzeł” z kategorii 14-15 lat – Agata Maciesza (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy) oraz Karina Zgiet ( 2 złote i 1 srebrny) – uznana za najlepszą zawodniczkę w tej kategorii.
       Jak widać młodzież mamy bardzo zdolną i niebawem ci pływacy z powodzeniem będą mogli wystartować w zawodach Grand Prix Polski. Najważniejsze, że ich talent rozwija się prawidłowo, a po takich imprezach jak ta w Giżycku możemy przekonać się o efektach ciężkiej pracy szkoleniowej.

• Gratuluję zawodnikom i trenerom. Szczególne gratulacje dla Mateusza Szewczyka za umiejętne pogodzenie nauki, sportu, zabawy i kulturalnego zachowania. Tak trzymaj!