Wysokie zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Wysokie zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

W sobotnim meczu kontrolnym Concordia nie dała szans występującemu w A-klasie Pomowcowi. Pomarańczowo-czarni wygrali w Gronowie Elbląskim 5:0 (3:0).

W sobotnim pojedynku pomarańczowo-czarni zmierzyli się z występującym w A-klasie Pomowcem Gronowo Elbląskie. Rywale grali bardzo ambitnie, ale zgodnie z przewidywaniami nie byli w stanie przeciwstawić się trzecioligowcom.
       Już w pierwszej odsłonie elblążanie trzy razy zmusili do kapitulacji bramkarza miejscowych. Najpierw po rzucie rożnym celnie uderzył Michał Kiełtyka, a następnie w polu karnym najprzytomniej zachował się Martin Strach. Trzeciego gola dołożył Karol Styś. Po przerwie nadal strzelali jedynie piłkarze z Krakusa. W 50 min. po dośrodkowaniu Grzegorza Miecznika kolejną bramkę zdobył Kiełtyka, a na dwadzieścia minut przed końcem celnie z rzutu karnego uderzył Essomba.
       Przed Concordią dwa mecze kontrolne. We wtorek pomarańczowo-czarni zagrają w Braniewie z Zatoką, a na zakończenie przygotowań będą rywalizowali na wyjeździe z Motorem Lubawa.

Pomowiec Gronowo Elbląskie – Concordia Elbląg 0:5 (0:3)

Kiełtyka 18, 50, Strach 31, Styś 38, Essomba 70 (k)

Concordia: Zawodnik testowany (60' Sominka) – Zawodnik testowany, Niburski, Lewandowski, Tomczuk (46' Miecznik), Burzyński (46' Sieńczak), Szymanowski (60' Pelc M.), Kiełtyka, Załucki, Styś, Strach (45' Essomba)