Wysokie zwycięstwo Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Wysokie zwycięstwo Olimpii (piłka nożna)

W sobotnim sparingu Olimpia pokonała wysoko Kaszubię Kościerzyna. Elblążanie wygrali przy Skrzydlatej 5:1 (2:0).

Żółto-biało-niebiescy rozegrali dzisiaj kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do wiosennej rundy rozgrywek. Podopieczni trenera Adama Borosa pokazali się w sobotnim sparingu z dobrej strony i wygrali wysoko aż 5:1.
       Gospodarze byli w sobotnim meczu kontrolnym zdecydowanie lepszym zespołem i już do przerwy prowadzili 2:0. Dobrą sytuację miał na początku pojedynku Łukasz Pietroń, ale po jego strzale bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę. Wynik otworzył Jakub Bojas, który w 17 min. po akcji prawą stroną boiska trafił do siatki uderzając w długi róg bramki. Goście mogli wyrównać, ale po strzale Filipa Sosnowskiego udanie interweniował Kacper Tułowiecki. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył uderzając z pola bramkowego Kamil Graczyk.
       Na początku drugiej odsłony jedynego jak się później okazało gola zdobyli przyjezdni. Do bramki Olimpii trafił Mateusz Łuczak. Później strzelała już tylko Olimpia. Na 3:1 trafił Kamil Kuczkowski, a po chwili pięknego gola, uderzając pod poprzeczkę zdobył Kamil Piotrowski. W końcówce wynik spotkania ustalił Wojciech Klonowski.
       Przed naszymi piłkarzami kolejne treningi i mecze kontrolne. Najbliższy sparing elblążanie rozegrają na wyjeździe z pierwszoligową Bytovią Bytów.

Olimpia Elbląg - Kaszubia Kościerzyna 5:1 (2:0)

1:0 - Bojas (17), 2:0 - Graczyk (40), 2:1 - Łuczak (47), 3:1 - Kuczkowski (52), 4:1 - Piotrowski (55), 5:1 - Klonowski (84)

Olimpia: Tułowiecki - Kowalczyk, Maciążek, Wenger, Szuprytowski, Kopycki, Ressel, Pietrewicz, Pietroń, Bojas, Graczyk. Po przerwie, po zmianach, grali także: Czapla, Klonowski, Szawara, Sokołowski, Stępień, Kołosow, Piotrowski, Kuczkowski