Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wytańczyli sukcesy

Elbląg, Wytańczyli sukcesy Formacja Lotos-Jantar wytańczyła czwartą lokatę na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy i Świata (fot. Światowid)

Rok 2008 okazał się pomyślny dla tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.

Tancerze brali udział w wielu turniejach zarówno w Polsce, jak i w innych krajach zdobywając doskonałe lokaty.
     W listopadzie Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz wytańczyli Mistrzostwo Okręgu Warmińsko - Mazurskiego oraz Mistrzostwo Polski Północnej w kategorii wiekowej 16-18 lat zarówno w standardzie, jak i tańcach latynoamerykańskich. Para ta przez cały rok zajmowała wysokie lokaty m.in. II miejsce w turnieju tańca POMOSTY 2008 w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w stylu Latin. Z kolei na Turnieju Tańca Towarzyskiego FOCUS - Grand Prix Polski Młodzieży para ta w kategorii wiekowej 16-18 lat, klasa Grand Prix, w stylu standardowym wytańczyła zwycięstwo. Ponadto Alicja Minkiewicz i Bartłomiej Szkutnik weszli do półfinału jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych turniejów tańca Blackpool Dance Festiwal.
     Kolejnymi tancerzami, dla których rok 2008 okazał się pomyślny to Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk. Zostali oni Wicemistrzami Okręgu Warmińsko - Mazurskiego oraz Wicemistrzami Polski Północnej w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w stylu Standard.
     Na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w klasie Grand Prix w Stylu Standard wytańczyli doskonałe drugie miejsce. Z kolei w kategorii wiekowej Rising Stars, Klasa Open w stylu Standard zajęli trzecią lokatę. Ponadto tancerze ci zostali tegorocznymi laureatami nagrody „Talent Roku" przyznawanej przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie.
     Świetne wyniki osiąga także para Sebastian Rutkowski i Arletta Wyżlic, która na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Gdynia Cafe Cup 2008, w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa A) w stylu Standard, uplasowała się na drugiej pozycji. Natomiast trzecią lokatę uzyskała w Mistrzostwach Polski Północnej w kategorii wiekowej 16-18 lat w stylu Standard.
     Para ta zdobyła także trzecie miejsce w turnieju o Puchar Okręgu Warmińsko -Mazurskiego w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa B) w stylu Latin. W Turniej Tańca Sportowego POMOSTY 2008 w kategorii wiekowej powyżej 15 lat, Klasa: B, Styl: Latin wytańczyła najwyższe miejsce na podium.
     Wicemistrzami Okręgu Warmińsko - Mazurskiego w kategorii wiekowej 16-18 lat w obu stylach tanecznych zostali Mariusz Filipczuk i Paulina Misiak. Para ta zdobyła także drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Północnej w stylu Standard i trzecią lokatę w stylu Latin.
     Inne pary tańczące w kategorii wiekowej powyżej 15 lat osiągające także doskonałe wyniki to m.in.:
     Paweł Jankowski i Agata Giźińska - na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Gdynia Cafe Cup 2008 w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa C) w stylu Latin zajęli I miejsce. Para ta wytańczyła także Puchar Okręgu Województwa Warmińsko - Mazurskiego w stylu Latin (klasa C).
     Krzysztof Taurogiński i Kornelia Kosińska - zdobyli Puchar Okręgu Województwa Warmińsko - Mazurskiego w stylu Standard (klasa B). Na Mistrzostwach Okręgu w kategorii wiekowej 16-18 lat w stylu Latin uplasowali się na trzeciej pozycji. Drugą lokatę zajęli zaś w stylu Latin na Mistrzostwach Polski Północnej.
     Doskonale tańczyli także na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Gdynia Cafe Cup 2008, gdzie w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa B) zdobyli trzecią lokatę.
     Z kolei w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w kombinacji 8 tańców (klasa D) Puchar Okręgu wywalczyli Marcin Lipa i Agnieszka Demidziuk.
     Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa, w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w klasie E, Mateusz Szmurło i Patrycja Sadło uplasowali się w klasyfikacji końcowej na drugim miejscu. Bartosz Pakuła i Adrianna Murawiec, tańczący w tej samej kategorii wiekowej, w klasie D zajęli także drugie miejsce. Z kolei na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Gdynia Cafe Cup 2008 2008 wysoką pozycje zajęli inni tancerze EKT „Jantar".
     Paweł Jacewicz i Urszula Gryciuk, którzy w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa B) w stylu standardowym wytańczyli drugą pozycję. II lokatę w turnieju o Puchar Okręgu w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa D) w kombinacji 8 tańców otrzymali Mateusz Szmurło i Patrycja Sadło. III miejsce w tym samym turnieju w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa C) w stylu Standard wywalczyli Damian Murawiec i Sylwia Spiek.
     
     Jeżeli chodzi o pary tańczące w kategorii wiekowej 14-15 lat to Elbląski Klub Tańca „Jantar" także szkoli tych najlepszych. Mateusz Czyżyk i Justyna Breś, którzy zostali Mistrzami Okręgu Warmińsko - Mazurskiego oraz Mistrzami
     Polski Północnej w stylu Standard. Na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY 2008 zdobyli tym razem w stylu Latin (klasa B) trzecią lokatę.
     Z kolei Adam Popowski i Monika Sokołowska zdobyli Puchar Okręgu Warmińsko -Mazurskiego w kombinacji 8 tańców. Podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY 2008, także w kombinacji 8 tańców, uzyskali najwyższe miejsce na podium. Na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa doskonale zaprezentowali się w 8 tańcach uzyskując tym samym drugie miejsce na podium.
     Daniel Perwejnis i Małgorzata Tkaczuk to kolejna para tańcząca w tej kategorii wiekowej i osiągająca sukcesy. Dowodem na to jest drugie miejsce zdobyte podczas Turnieju o Puchar Okręgu Województwa Warmińsko - Mazurskiego w kombinacji 8 tańców oraz ta sama lokata uzyskana na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY 2008, tym razem jednak w stylu Standard.
     Inną parą tańczącą także w kategorii wiekowej 14-15 lat jest Łukasz Pierwienis i jego partnerka Martyna Nowaczyńska, którzy na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa w styl Standard uzyskali doskonała drugą lokatę.
     Elbląski Klub Tańca „Jantar" szkoli także młodszych tancerzy, którzy rokują nadzieję na dalsze sukcesy. I tak Damian Kolterman w parze z Pauliną Karpińską w kategorii wiekowej 12-13 lat wytańczyli drugie miejsce w stylu Latin na Mistrzostwach Okręgu oraz taką samą lokatę w turnieju o Puchar Okręgu, tym razem w kombinacji 8 tańców. Z kolei na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY 2008 w kombinacji 8 tańców wytańczyli I miejsce na podium.
     Jarosław Maczyszyn i Dorota Lis na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego MIKOŁAJKI 2008 w kombinacji 8 tańców uzyskali najwyższe miejsce na podium.
     Mistrzami Okręgu Warmińsko - Mazurskiego w kategorii wiekowej 10-11 lat w obu stylach tanecznych zostali Paweł Beńko i Dominika Kolterman. Para ta zdobyła także Puchar Okręgu w tej samej kategorii wiekowej, tym razem w kombinacji 6 tańców. Z kolei w Turnieju Puchar Okręgu w kombinacji 6 tańców II miejsce uzyskali Michał Groblewski w parze z Alicją Pawłowską. Na trzeciej pozycji uplasowali się Mateusz Wawro oraz Natalia Konopko. Para ta wytańczyła także II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY 2008. Trzecią lokatę zaś uzyskała inna para z EKT „Jantar" - Adrian Podralski i Natalia Bartosińska.
     
     Wszystkim tancerzom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nadchodzący 2009 roku.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III