UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

XVI Międzynarodowe Regaty Żeglarskie za nami

 
Elbląg, XVI Międzynarodowe Regaty Żeglarskie za nami
fot. nadesłana

W dniach 27-29 lipca w Nowej Pasłęce odbyły się XVI Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego. W imprezie wzięło udział prawie 200 osób licząc żeglarzy wraz ekipami wspomagającymi i obsługą techniczną oraz około tysiąc osób - kibiców przybyłych do Nowej Pasłęki. Zobacz zdjęcia.

W porcie regat stawiło się 41 jachtów żaglowych i motorowych, z tego sklasyfikowane zostały 23 jednostki pod banderą polską, litewską i Federacji Rosyjskiej. Przeprowadzono trzy wyścigi ze startu wspólnego dla czterech grup regatowych, na trasie pomiędzy Nową Pasłęką i Piaskami. Warunki były bardzo dobre i sprzyjały sportowej rywalizacji.
     Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:
     grupa 1: 1. Marian Drabiński - Polska, 2. Ryszard Doda - Polska, 3. Wladimir Lupiejka - Rosja
     grupa 2: 1. Sergey Zadobko - Rosja, 2. Zbigniew Dąbrowski - Polska 3. Stanisław Kwiatkowski - Polska
     grupa 3: 1. Stanisław „Boguś” Justyński - Polska 2. Roman Miedwiediew - Rosja 3. Aleksiej Grjadobitow - Rosja
     Sternicy otrzymali puchary Wójta Gminy Braniewo, pana Tomasza Sielickiego.
     W grupie pozostałych jachtów tzw. ”open” zwyciężył Rafał Walentynowicz na jachcie Fenomen. Puchary im. Króla Stefana Batorego otrzymali zwycięzcy jachtów najszybszych bezwzględnie w kolejności : 1. Ryszard Doda - Polska, 2. Marian Drabiński - Polska  3. Janusz Rutkowski - Polska
     Zawodom sportowym towarzyszyła oprawa kulturalna, na którą złożyły się koncerty szantowe grup „Andrzej Kamrat z Załogą” z Elbląga oraz „Johny Roger- Shanty & Folk” z Gdyni. Odbyły się także dwie biesiady żeglarskie, do godzin nocnych trwała wymiana doświadczeń i przygód z regat.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne