Sobota 03-12-2016, imieniny Franciszka, Ksawerego

Z Olsztyna z medalami (lekka atletyka)

Aż 13 medali przywieźli reprezentanci Elbląga z IV Spartakiady Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Tym samym młodzi elbląscy sportowcy potwierdzili swoja silną pozycję w województwie.

Na stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozegrana została IV Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych woj. warmińsko-mazurskiego. Zawody zorganizował Departament Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Warmińsko-Mazurskiego.
     W zawodach udział wzięło 16 palcówek opiekuńczo-wychowawczych z całego województwa, w tym również reprezentacja Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Elbląga. Nasza drużyna składała się z wychowanków z Domu Dziecka oraz Pogotowia Opiekuńczego.
     Reprezentanci domu dziecka prowadzeni przez opiekunów Łukasza Fekietę i Sławomira Mizerskiego zdobyli łącznie dziewięć medali, w tym aż pięć z najcenniejszego kruszcu. Na najwyższym stopniu podium stawali indywidualnie: Kamil Tyburski w biegu na 100 m oraz w skoku w dal i Ewelina Tyburska w rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal. Piąty złoty medal dorzuciła sztafeta wahadłowa dziewcząt starszych na dystansie 6x60 m. Elbląska sztafeta wystąpiła w składzie: Ewelina Tyburska, Angelika Tsymbidis, Patrycja Radomska, Katarzyna Jurczyńska, Maria Włodarczyk i Ewa Konopka.
     Srebrny medal wywalczyła natomiast Ewelina Tyburska w biegi na 300 metrów w grupie wiekowej 15-18 lat, a także drużyna chłopców w koszykówce ulicznej.
     Dwa brązowe medale elblążanie wywalczyli w sztafecie wahadłowej 6x60 metrów chłopców oraz drużyna dziewcząt w „dwa ognie”.
     Nieco skromniejszy dorobek medalowy przewieźli z Olsztyna reprezentanci elbląskiego Pogotowia Opiekuńczego, których opiekunem był Mariusz Różański. Mateusz Mazurowski zajął drugie miejsce w rzucie piłeczką palantową, Ewelina Bednarska była trzecia w biegu na 60 metrów, a Marek Kowzan także uplasował się na trzeciej pozycji, tyle że w biegu na 100 m. Natomiast w sztafecie wahadłowej 6x60 metrów elbląscy biegacze uplasowali się na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal. Wszyscy startowali w grupie wiekowej 11-14 lat.
     - Po raz kolejny reprezentanci naszego Ośrodka udowodnili, że należą do ścisłej czołówki w naszym województwie - podsumował zawody Łukasz Fekieta, opiekun w elbląskim Domu Dziecka. - Jednocześnie pokazali innym swoim rówieśnikom, że sport może być wspaniałą zabawą i znakomitym środkiem wychowawczym dla młodych ludzi.