Poniedziałek 05-12-2016, imieniny Sabiny, Krystyny

512 918 555

A im ciepło... jesienią A im ciepło... jesienią

Zabrakło bramkarza (IV liga)

W 10. kolejce spotkań Błękitni Orneta niespodziewanie wysoko przegrali z Orlętami Reszel 1:4 (1:0), mimo że do przerwy prowadzili jedną bramką. Cenne trzy punkty natomiast wywalczyła Polonia Bart-Ex Pasłęk, choć sporo namęczyła się w ostatnią w tabeli Olimpią Olsztynek.

Orlęta Reszel - Błękitni Orneta 4:1 (0:1)
     0:1 - Kijanko (29.), 1:1 - Wiciński (55.), 2:1 - Wiciński (72.), 3:1 Sikora (76.), 4:1 - Sikora (85. - karny).

Zespół Błękitnych rozpoczął mecz zgodnie z przewidywaniami swojego trenera i w 30. min po ładnej akcji Włodarczyka i celnym strzale Kijanko z 6. metrów objął prowadzenie. W kolejnych minutach nic nie zapowiadało porażki zespołu z Ornety. Niestety brzemienna w skutkach okazała się 38. min gry. Wówczas to jedną z nielicznych akcji przeprowadzili gospodarze, na czystą pozycję wyszedł Jałoszewski, którego przed polem karnym sfaulował bramkarz Błękitnych Maleszewski. Za to zagranie sędzia usunął bramkarza gości z boiska, a jego miejsce zajął zawodnik z pola, gdyż goście nie mieli ze sobą rezerwowego bramkarza. Niestety obrońca Jaroń, który z przymusu musiał przestawić się na bramkarza nie miał zbyt wielu szans w konfrontacji z napastnikami z Reszla. Wprawdzie jeszcze na początku drugiej części gry zawodnicy trenera Stanisława Fijarczyka starali się bronić korzystnego wyniku, ale udało im się to tylko przez pierwsze dziesięć minut. Niestety w ciągu niespełna siedemnastu minut gospodarze stworzyli dwie groźne sytuacje, po których dwukrotnie do bramki Błękitnych trafił Wiciński. Wynik spotkania ustalił Sikora, który także dwa razy wpisał się na listę strzelców raz w 76. min a drugi dziewięć minut później. Błękitni przegrali ten mecz na własne życzenie, bo gdyby zabrali do Reszla rezerwowego bramkarza, to całkiem prawdopodobne, że wynik byłby zupełnie inny.

Olimpia Olsztynek - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:1 (0:1)
     0:1 - Tomaszewski (26)

Cieszy tylko wynik i zdobyte trzy punkty,ale na pewno nie gra - tak w skrócie można opisać mecz Polonii Bart-Ex Pasłęk z ostatnią w tabeli Olimpią Olsztynek. Pasłęczanie dzięki skromnej wygranej odnieśli już czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 26. min Tomaszewski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową skierował piłkę do siatki. W drugiej połowie pasłęczanie mieli jeszcze kilka sytuacji, których jednak nie zdołali wykorzystać. Gospodarze nie chcąc być gorsi także od czasu do czasu nękali bramkę Polonii, ale na posterunku był bramkarz Urbanowicz.

Komplet wyników 10. kolejki: Płomień Znicz Biała Piska - Jeziorak Iława 1:5 (0:0), Sokół Ostróda - Mrągowia Mrągowo 4:0 (1:0), Mazur Ełk - Motor Lubawa 2:1 (1:1), Start Nidzica - Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto 0:1 (0:1), Polonia Lidzbark Warmiński - Granica Kętrzyn 4:1 (1:0), Tęcza Biskupiec - Warmia i Mazury Olsztyn 1:0 (1:0), Start Działdowo - Czarni Małdyty 5:2 (1:2), Orlęta Reszel - Błękitni Orneta 4:1 (0:1), Olimpia Olsztynek - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:1 (0:1).
     Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik meczu 6. kolejki Błękitni Orneta - Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto jako walkower (3:0) dla zespołu gospodarzy.