Zabrakło zdrowia (piłka ręczna)

W 15. kolejce meczów ekstraklasy piłki ręcznej kobiet Politechnika Koszalińska pokonała Start Elbląg 31:26 (14:16). Głównym powodem przegranej elblążanek była krótka ławka zmienniczek podstawowej siódemki Startu.

Do Koszalina Start pojechał bez kontuzjowanych Katarzyny Szklarczuk i Justyny Steliny. Brak tych zawodniczek poważnie osłabił drużynę. Jednak elblążanki zaczęły w dobrym stylu i po 15 minutach prowadziły 9:7. Ta dwubramkowa przewaga utrzymała się do przerwy. Po wznowieniu gry trwał pojedynek bramka za bramkę, lecz więcej z gry miały gospodynie, które w 40 min. objęły prowadzenie 20:19. Kolejne 10 minut gry to widoczny upływ sił u elblążanek, co sprawiło, że Politechnika Koszalińska zaczęła powiększać przewagę bramkową i w 55 min. na tablicy było 28:23 dla gospodyń. Ta przewaga utrzymała się do końca meczu.
     Bramki dla elblążanek w tym spotkaniu zdobyły: Magdalena Dolegało 6, Monika Pełka i Elżbieta Olszewska po 5, Adriana Celka i Hanna Sądej po 3, Anna Żurawska i Barbara Jasińska po 2.
     Najskuteczniej dla Politechniki Koszalińskiej rzucały: Marta Goraj i Iwona Szafulska po 6 bramek.

W innych meczach: Dablex AZS Gdańsk - Zgoda Ruda Śląska 28:18 (14:9), Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 32:23 (16:9), SPR ICom Lublin - Piotrkowia Piotrków Tryb. 32:29 (17:16), Finepharm Jelenia Góra - Sośnica Gliwice 35:33, Łącznościowiec Szczecin - AZS Katowice 34:21 (19:10).