Zadecydowały ostatnie minuty (piłka ręczna)

Elbląg, Zadecydowały ostatnie minuty (piłka ręczna)

W meczu 9. kolejki Techtrans Darad Elbląg przegrał na wyjeździe z Tęczą Kościan 22:27 (13:11). O naszej porażce zadecydowało słabe ostatnie pięć minut, w których elblążanie nie potrafili zdobyć ani jednej bramki.

Po ostatniej wygranej z Gwardią Koszalin elbląscy kibice spodziewali się, że także w meczu wyjazdowym z Tęczą Kościan nasi zawodnicy zdołają zdobyć komplet punktów. Przeciwnik trudny - zresztą niemal jak każdy w I lidze - ale na pewno w zasięgu naszego zespołu. Przed tym pojedynkiem obie ekipy miały na swoim koncie zdobytych po pięć punktów. Po dotychczasowych wynikach obu drużyn spodziewano się wyrównanej walki i tak też było niemal przez całe spotkanie.
     W pierwszych minutach niewielką przewagę osiągnęli gospodarze, ale dobrze grający elblążanie przez cały czas pilnowali wyniku nie pozwalając rywalom odskoczyć na więcej aniżeli trzy bramki. Najwyższe prowadzenie w tym okresie Tęcza miała w 5 min., kiedy na tablicy widniał rezultat 3:0 dla gospodarzy. W kolejnych minutach gra podopiecznych trenera Ludwika Fonferka była coraz lepsza, co oczywiście przełożyło się na wynik. W 10 min. elblążanie doprowadzili do pierwszego remisu w tym pojedynku 6:6. Kolejne 11 minut to ucieczka gospodarzy i pogoń Techtransu, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Wreszcie w 21 min. elblążanie uzyskali pierwsze w tym meczu prowadzenie 9:9. W ostatnich minutach pierwszej odsłony nasi zawodnicy zdołali powiększyć prowadzenie do dwóch oczek i na przerwę schodzili przy wyniku 13:11.
     W drugiej części tego pojedynku to Techtrans nadawał ton grze. W ciągu pierwszych pięciu minut elblążanie zdobyli trzy bramki tracąc zaledwie jedną i 35 min. wynik brzmiał 16:12 dla Techtransu. Wszystko układało się po myśli gości aż do 55 min., kiedy to Tęcza doprowadziła do remisu 22:22. Od tego momentu na parkiecie dominowali już tylko gospodarze, którzy w ostatnich pięciu minutach zdobyli jeszcze pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej i mecz zakończył się ich zwycięstwem 27:22.

Tęcza Kościan - Techtrans Darad Elbląg 27:22 (11:13)
     Techtrans: Z. Korzeniowski, Wróbel - Marzec 3, Roszkowski 1, Laskowski, Stypułkowski 2, Borsukowicz 6, Balawejder, F. Korzeniowski, Januszewski 1, Masiak 2, Dąbrowski 1, Babicki 6, Kancelarczyk.

Komplet wyników 9. kolejki: SKS Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 22:28, KKKF Żukowo - Sokół Kościerzyna 26:40 (13:19), Sparta Oborniki - Grunwald Poznań 27:26, Traveland Społem Olsztyn - AZS UZ Stelmet Zielona Góra 29:24 (14:15), Gwardia Koszalin - Gwardia Opole 35:34, Tęcza Kościan - Techtrans Darad Elbląg 27:22 (11:13).