Zadyszka lidera (liga miejska)

Kolejne punkty stracił prowadzący w tabeli Specjal, który tym razem zremisował z EC 1:1. Po 13. kolejkach przewaga lidera do dwóch kolejnych zespołów zmalała już do jednego oczka.

13. kolejkę spotkań Ligi Miejskiej rozpoczął mecz, w którym Pujan zmierzył się z RUP. Po pierwszej połowie Pujan prowadził 2:0, ale drugą część spotkania musiał grać w osłabieniu, gdyż jeden z zawodników tego zespołu zobaczył czerwoną kartkę. Mimo gry w dziesięciu w drugiej odsłonie Pujan stracił tylko jedną bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2:1.
     W drugim pojedynku tego dnia wicelider rozgrywek, Auto El pokonało 3:1 Kromet. Mistrzowie z ubiegłego roku dość szybko zdołali strzelić dwie bramki, ale tuż przed przerwą Kromet z rzutu karnego zdobył bramkę kontaktową. W drugiej połowie mecz się wyrównał, przez co padła już tylko jedną bramka. Zdobyli ją piłkarze Auto El, którzy wygrali mecz 3:1.
     Wtorkowe rozgrywki rozpoczęło spotkanie, w którym niepokonane w rundzie wiosennej Stokrotki zmierzyły się z PKP. Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany, a Stokrotki zdobyły zwycięską bramkę jeszcze w pierwszej połowie.
     Na zakończenie 13. kolejki prowadzący w tabeli Specjal zmierzył się z EC. Po pierwszej połowie lider prowadził 1:0 i to on był w tym spotkaniu bliższy zdobycia kolejnych bramek. Po zmianie stron jedna z nielicznych akcji EC przyniosła im rzut karny, po którym mieliśmy remis 1:1. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Komplet wyników 13. kolejki: Pujan - RUP 2:1 (2:0), Kromet - Auto El 1:3 (1:2), PKP - Stokrotki 0:1 (0:1), EC - Specjal 1:1 (0:1).

Zestaw par 14. kolejki: poniedziałek 30 maja: PKP - Specjal (17.30), Auto El - EC (18.40); wtorek 31 maja: Pujan - Kromet (17.30), RUP - Stokrotki (18.40).