Zagrają o podkowę Kasztanki marszałka

Elbląg, Zagrają o podkowę Kasztanki marszałka

W Elblągu zostały rozegrane zawody brydża sportowego w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Udział w nich wzięło 32 zawodniczek i zawodników z Braniewa, Elbląga, Gronowa Elbląskiego, Kwietniewa, Milejewa, Nowakowa, Nowej Pasłęki, Suchacza i Sztumu.

Po zaciętej i ciekawej rywalizacji wygrał duet Andrzej Fronczak (Elbląg) i Krzysztof Nagielski (Kwietniewo) - 74,71 pkt. wyprzedzając Jerzego Ratkowskiego i Jerzego Sukowa (Elbląg) - 73,86 pkt. Zaś w kategorii walentynek zwyciężyły Rena Bieda - Leokadia Danielewicz (Elbląg) wyprzedzając Janinę Maksymowicz i i Iwonę Wierzbicką (Elbląg), w kategorii par mikstowych wygrały Regina Wołek - Wojciech Zasuwik (Elbląg), wyprzedzając Annę Dworakowską (Suchacz) i Waldemara Ślesickiego (Nowakowo) w kategorii seniorów nestorów wygrali Zbigniew Samborski (Elbląg) - Marek Serdyński (Nowakowo). Drugie miejsce zajęli Tadeusz Mielko - Bernard Rynkowski (Elbląg). W integralnym turnieju startowało 16 duetów. Brawa dla zwycięzców. Zarząd Elbląskiego Stowarzyszeni a Brydża Sportowego po raz pierwszy zachęca wszystkich miłośników brydża do udziału w Interregionalnym Turnieju pod wspólną nazwą "O podkowę Kasztanki marszałka" z okazji zbliżającego się święta Niepodległości. Dlaczego właśnie taki tytuł? Kasztanka Marszałka to prawdopodobnie najsłynniejszy koń w Polsce. Klacz nie odznaczała się specjalnym przystosowaniem do warunków bojowych, ale przez wiele lat wiernie służyła marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i tylko jego uznawała. Patriotyczny turniej odbędzie się w poniedziałek, 22 października w Hotelu Pod Lwem na Elbląskiej Starówce. Rejestracja do godziny 16:50 u organizatora imprezy. Start o godzinie 17.