Zagrali awansem (piłka ręczna)

W rozegranym awansem meczu 21. kolejki Techtrans Darad Elbląg pokonał we własnej hali AZS Politechnikę Gdańsk 34:29 (16:16). Dla Techtransu było to już siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie.

Znacznie niżej notowani akademicy z Gdańska z bardzo dobrej strony pokazali się na elbląskim parkiecie podczas sobotniego pojedynku z liderem Techtransem. Przez pierwszą połowę trwała zacięta i wyrównana walka i dopiero druga odsłona tego pojedynku przyniosła gospodarzom zwycięstwo.
     W pierwszych fragmentach pojedynku zarysowała się lekka przewaga Techtransu, który po pięciu minutach prowadził 4:2. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji i sześć minut później mieliśmy już remis 8:8. To jednak nie koniec dobrej gry przyjezdnych. Za moment bramkarza gospodarzy pokonał Wiśniewski, dzięki czemu Politechnika po raz pierwszy w tym pojedynku objęła prowadzenie 9:8. Wyrównana walka toczyła się do końca pierwszej odsłony a oba zespoły poszły na wymianę ognia dzięki czemu oglądaliśmy bramkę za bramkę. Jednak tuż przez gwizdkiem oznajmiającym przerwę do siatki rywali trafił Mariusz Babicki, dzięki czemu mieliśmy remis 16:16.
     Druga odsłona to już zdecydowana przewaga elblążan. Podopieczni trenera Ludwika Fonferka zagrali bardziej skutecznie i zespołowo, co szybko odbiło się na wyniku. W 50 min. przewaga Techtransu wynosiła już którzy siedem oczek i tylko kataklizm mógł sprawić, że mecz ten wygrają goście. Kataklizmu na szczęście nie było choć w ostatnich minutach rywale nieco odrobili straty. Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną Techtransu, dla którego było to już siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie.
     Natomiast zespół MKS Truso, który w miniony weekend brał udział w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów, swój mecz ligowy rozegra w najbliższą sobotę z Legią Chełmża.

Techtrans Darad Elbląg - AZS Politechnika Gdańsk 34:29 (16:16)
     Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik - Minkiewicz 7, Roszkowski, Laskowski, Stypułkowski 8, Rydel, Janowski 5, Lenarczyk 2, Dąbrowski 3, Sadowski, Babicki 9, Grabowski.

• Gratulacje dla Techtransu. Droga Redakcjo a co z komentarzem na temat półfinałów mistrzostw polski juniorów w Płocku. Czyżby za małe to osiągnięcie aby o tym napisać?