Zakończenie sezonu pięściarzy UKS Kontra Elbląg

Elbląg, Zakończenie sezonu pięściarzy UKS Kontra Elbląg
(fot. nadesłana)

X Turniej Bombardierów z Wybrzeża, który odbył się na Skwerze Arki Gdynia w sobotę (23 czerwca) był ostatnim startem zawodników elbląskiej Kontry w kończącym się przed wakacjami sezonie sportowym. Na ringu ustawionym w plenerowej scenerii nad brzegiem morza rękawice skrzyżowali pięściarze z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Dwaj zawodnicy grupy wiekowej junior z UKS Kontra Elbląg stoczyli pojedynki bokserskie z zawodnikami klubów startujących w tym turnieju. Dawid Dziuwe (52 kg) wygrał niejednogłośnie 2:1 z zawodnikiem gospodarza imprezy Damianem Kryża, reprezentującym klub Sako Gdynia. Natomiast Damian Stasiak (69 kg) nie zanotował zwycięstwa w pojedynku z Dawidem Oerlichem (Beniaminek Starogard Gdański).
       Był to ostatni start pięściarzy przed przerwą wakacyjną. Zajęcia szkoleniowe zostaną wznowione w klubie w drugiej połowie sierpnia.