Wtorek 06-12-2016, imieniny Mikołaja, Emiliana

Zamek już na drugim (okręgówka)

Prowadzący jak dotąd w tabeli Zamek Kurzętnik po ostatnim remisie 0:0 z Iskrą Narzym spadł na drugie miejsce w tabeli. Nowym liderem został Warmiak Łukta, który pokonał 3:2 Syrenę Młynary.

Po trzech tygodniach przerwy znów na pierwsze miejsce w tabeli wskoczył Warmiak Łukta, który tym razem pokonał 3:2 Syrenę Młynary, choć zwycięstwo nie przyszło temu zespołowi łatwo. Po pierwszej połowie i bramkach Korzeba oraz Stenki Syrena niespodziewanie prowadziła 2:0. W drugiej połowie jednak aspirujący do awansu piłkarze Warmiaka zagrali już zdecydowanie lepiej i najpierw w ciągu dziesięciu minut doprowadzili do remisu, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 70 min. Myślisz. To zwycięstwo pozwoliło ekipie z Łukty awansować na pierwsze miejsce. Stało się tak po tym, jak dotychczas prowadzący Zamek Kurzętnik zaledwie zremisował z Iskrą Nażym 0:0.
     Kolejne trzy punkty zainkasowała Zatoka Braniewo tym razem pokonując na wyjeździe Grunwald Frygnowo 2:1. Po pierwszej połowie po bramce Koseli prowadzili gospodarze 1:0. W drugiej odsłonie przewaga należała już do braniewian. Najpierw do remisu doprowadził Rutkowski, a na osiem minut przed końcem zwycięską bramkę zdobył Kuczkowski.
     Nie powiodło się tym razem piłkarzom MGKS Tolkmicko, którzy ulegli Olimpii Kisielice 4:3. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej kibice w Kisielicach zobaczyli aż siedem bramek. Po golach Kazały i Mądrego Olimpia prowadziła 2:0. W 75 min. wprawdzie zespół z Tolkmicka strzelił bramkę kontaktową, ale minutę później znów przegrywał różnicą dwóch bramek 3:1. Piłkarze MGKS-u ambitnie walczyli do końca, ale nie zdołali już doprowadzić do remisu.
     Także słaby występ zanotowała Wałsza Pieniężno przegrywając na własnym boisku ze Startem Nidzica aż 1:4. Losy meczu rozstrzygnęły się między 70 a 77 minutą, kiedy to goście zdobyli aż trzy bramki. Wynik spotkania ustalił w 82 min. Radzimierski.

Komplet wyników 13. kolejki: Wałsza Pieniężno - Start Nidzica 1:4 (0:0), Iskra Narzym - Zamek Kurzętnik 0:0, Olimpia Kisielice - MGKS Tolkmicko 4:3 (0:0), Syrena Młynary - Warmiak Łukta 2:3 (2:0), GKS Wikielec - Czarni Rudzienice 1:1 (0:1), GKS Iława - Tęcza Miłomłyn 1:1 (0:1), Grunwald Frygnowo - Zatoka Braniewo 1:2 (1:0), Drwęca Samborowo - Olimpia Olsztynek 2:0 (2:0).