Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zapisz się na kurs pływania i ratownictwa wodnego na nowym basenie

 

 Brak Ci pomysłu aby odciągnąć swoje dziecko od komputera? Zapisz je już dziś na naukę pływania albo kurs asystenta ratownika wodnego. To właśnie teraz jest najlepszy czas, by rozpocząć przygodę z ratownictwem wodnym.

Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na:
     Kurs nauki pływania dla osób dorosłych – zajęcia będą odbywały się w poniedziałki o godz. 20.00 . Kurs składa się z 8 zajęć trwających 60 minut . Całkowity koszt szkolenia wynosi 300 zł. Startujemy 12 października w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” w Elblągu.
     Szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego – egzaminy sprawdzające umiejętności pływackie odbędą się 11 października o godz. 16.30 oraz 17 października o godz. 14.10 w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Koszt egzaminu 10 zł.
     
     Asystent ratownika wodnego
(odpowiednik dotychczasowych stopni młodszy ratownik WOPR i Ratownik WOPR lub etap I i II)
     Szkolenie adresowane dla osób od 14. roku życia deklarujących pracę społeczną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych, w ramach działalności statutowej EL WOPR. Szkolenie składa się z co najmniej 36 godzin, w tym 10 godzin zajęć teoretycznych i 26 godzin zajęć praktycznych. Szkolenie zakończone wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia asystenta ratownika wodnego. Koszt 400 zł + 100 zł koszty egzaminu końcowego.
     
     Ratownik wodny (odpowiednik dotychczasowych stopni WOPR: młodszy ratownik + ratownik + ratownik wodny śródlądowy, morski, pływalni)
     Szkolenie adresowane dla osób pełnoletnich, posiadających aktualne zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i uzyskaniu tytułu ratownika (na podstawie ustawy z dnia 8 września 2006 r. o państwowym ratownictwie medycznym). Szkolenie składa się z co najmniej 63 godzin, w tym co najmniej 20 godzin zajęć teoretycznych oraz co najmniej 43 godzin zajęć praktycznych.
     
     Szkolenie zakończone egzaminem składanym przez Komisję Egzaminacyjną oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.
     Ratownik Wodny może podejmować pracę zawodową na kąpieliskach, basenach, pływalniach, plażach nadmorskich, na rzekach i jeziorach. Koszt szkolenia 900 zł + 100 zł koszty egzaminu końcowego.
     
     Doszkolenie do stopnia ratownika wodnego – dla ratowników posiadających stopień młodszy ratownik WOPR i ratownik WOPR. Koszt szkolenia dla absolwentów kursu młodszego ratownika 500 zł + 100 zł za egzamin i uprawnienia. Koszt szkolenia dla absolwentów kursów ratownik WOPR – 400zł + 100 zł za egzamin i uprawnienia.*

 


     Wszystkie kursy kończą się zajęciami i egzaminem na wodach otwartych.
     
     Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu Biura Elbląskiego WOPR tel. 55 230 40 55 lub na stronie www.elblaskiewopr.pl.
     

***
     
     
Decyzją Ministra Spaw Wewnętrznych z dnia 16 października 2013 r. wydaną na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych z dnia 18 sierpnia 2011 r. (Dz.U.208 poz. 1240) Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego.
     
------ Reklama -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl