Zatoka idzie w górę (okręgówka)

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Zatoka Braniewo i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Na prowadzeniu nadal znajduje się Warmiak Łukta, który pokonał MGKS Tolkmicko aż 5:1. Po porażce 1:2 z Drwęcą Samborowo na ostatnie miejsce w tabeli spadła Syrena Młynary.

Coraz lepiej w rozgrywkach ligi okręgowej radzi sobie beniaminek z Braniewa. Zatoka odniosła trzecie z rzędu zwycięstwa i tym samym awansowała na piąte miejsce w tabeli. Tym razem piłkarze z Braniewa pokonali na własnym boisku Iskrę Narzym 2:1 (0:0). Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej kibice doczekali się bramek. W ciągu trzech minut piłkarze Zatoki dwukrotnie trafiali do bramki rywali. Najpierw w 60 min. dokonał tego Kazarnowicz, a trzy minuty później Rutkowski. Rozmiary porażki zmniejszył w 70 min. A. Nadarzyński.
     Słabo w ostatnich meczach spisują się natomiast piłkarze MGKS Tolkmicko. W trzech ostatnich meczach zdobyli zaledwie dwa punkty i tracą do lidera już dziesięć punktów. Tym razem ekipa z Tolkmicka wyraźnie uległa Warmiakowi Łukta przegrywając aż 1:5. Pierwsza bramka padła już w 15 min., a zdobył ją Wiereszko. Kolejne gole zobaczyliśmy dopiero w drugiej połowie. Losy meczu rozstrzygnęły w przeciągu dziesięciu minut, kiedy to Warmiak zdobył aż cztery bramki. Wynik meczu ustalił w 90 minucie Jernat, który zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny.
     Kolejne trzy punkty zdobyła także Wałsza Pieniężno, która pokonała na wyjeździe Tęcze Miłomłyn 2:0.
     Nie wiedzie się natomiast Syrenie Młynary, która z czterema zdobytymi punktami zamyka tabele. W niedzielę Syrena uległa na wyjeździe Drwęcy Samborowo 1:2. W pierwszej wyrównanej połowie oba zespoły strzeliły po jednej bramce. W drugiej odsłonie meczu przewaga należała wprawdzie do Syreny, ale bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Drwęcy w 70 min. Jackiewicz.
     Ostatnie miejsce w tabeli opuścił Grunwald Frygnowo, który niespodziewanie pokonał GKS Wikielec aż 3:0.

Komplet wyników 8. kolejki: Zatoka Braniewo - Iskra Narzym 2:1 (0:0), Start Nidzica - GKS Iława 4:1 (4:1), Czarni Rudzienice - Zamek Kurzętnik 1:3 (0:1), Warmiak Łukta - MGKS Tolkmicko 5:1 (1:0), Tęcza Miłomłyn - Wałsza Pieniężno 0:2 (0:1), Drwęca Samborowo - Syrena Młynary 2:1 (1:1), Grunwald Frygnowo - GKS Wikielec 3:0 (0:0), Olimpia Olsztynek - Olimpia Kisielice 2:1 (1:0).