Zatoka liderem (okręgówka)

Swoje rozgrywki zainaugurowały zespoły z ligi okręgowej. Z zespołów z naszego regionu ligi najwięcej powodów do zadowolenia może mieć Zatoka Braniewo, która wygrała 3:0 i jest liderem.

Szesnaście zespołów, podobnie jak w roku ubiegłym, bierze udział w rozgrywkach grupy 2 ligi okręgowej w sezonie 2005/2006. Tym razem w okręgówce mamy aż siedem zespołów z naszego regionu: Concordię Elbląg, Błękitnych Orneta, Syrenę Młynary, Zatokę Braniewo, MGKS Tolkmicko, Wałszę Pieniężno i Ewingi Zalewo.
     Spośród tej siódemki w pierwszej kolejce rozgrywek najlepiej zaprezentowała się Zatoka Braniewo. Zespół trenera Stanisława Fijarczyka pokonał na wyjeździe Błękitnych Orneta 3:0. Przez większą część meczu utrzymywał się bezbramkowy remis i dopiero w ostatnich ośmiu minutach kibice doczekali się bramek. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 82. min. Kuczkowski. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Wolak, a wynik spotkania ustalił w 87. min. Kuczkowski strzelając swoja drugą bramkę w meczu.
     Powody do zadowolenia może mieć także trener MGKS Tolkmicko Adam Boros. Jego zespół pokonał na własnym stadionie Iskrę Narzym 2:1 i tym samym zdobył pierwsze trzy punkty. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Bardzo szybko, bo już w 9. minucie prowadzenie objął MGKS, a bramkę zdobył były junior Olimpii Elbląg Tomasz Płachecki. Osiem minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Goście odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem kiedy to w 30. min. bramkarza gospodarzy pokonał Cegielski. Po zmianie stron mimo dogodnych sytuacji wynik nie uległ już zmianie.
     Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobył także spadkowicz z IV ligi - Ewingi Zalewo - który pokonał przed własną publicznością Czarnych Rudzienice 1:0. Jedyną bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Ewingów Furmański w 17. min. Gospodarze mogli ten mecz wygrać wyżej, ale w 82. min. bramkarz Ewingów Fabian Wieliczko nie wykorzystał rzutu karnego.
     Udanie w roli szkoleniowca Concordii Elbląg zadebiutował Przemysław Marusa, a jego zespół na ciężkim terenie w Kurzętniku zdołał wywalczyć jeden punkt. Spadkowicz z IV ligi postawił elblążanom trudne zadanie. Przez większą część meczu trwała zacięta walka, choć więcej dogodnych sytuacji mieli gospodarze. W końcówce spotkania szczęście mogło uśmiechnąć się do elblążan, którzy nie wykorzystali jednak najlepszej w tym meczu sytuacji do zdobycia bramki.
     Powodów do zadowolenia nie mają trenerzy Syreny Młynary i Wałszy Pieniężno. Syrena na inaugurację przegrała z beniaminkiem Żabianką/Huragan Żabi Róg aż 0:3. W szeregach beniaminka jest sporo zawodników z IV-ligową przeszłością. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Zmiarowski (30.), Babiński (61.) i Kikoła (90.).
     Także od porażki nowy sezon rozpoczęła Wałsza Pieniężno, która także przegrała z beniaminkiem tyle że z Rybna 1:3. Jedyną bramkę dla Wałszy zdobył w 54. min . Kochański.

Komplet wyników 1. kolejki: Żabianka/Huragan Żabi Róg - Syrena Młynary 3:0 (1:0), GSZS Rybno - Wałsza Pieniężno 3:1 (2:0), Zamek Kurzętnik - Concordia Elbląg 0:0, Ewingi Zalewo - Czarni Rudzienice 1:0 (1:0), MGKS Tolkmicko - Iskra Narzym 2:1 (2:1), Tęcza Miłomłyn - GKS Wikielec 2:0 (0:0), GKS Stawiguda - Dziadek Biskupiec Pom. 0:1 (0:1),
     Błękitni Orneta - Zatoka Braniewo 0:3 (0:0).

• mgks mogl ten mecz przegrac juz w pierwszej polowie gdyby nie bramkarz mgks-u.obrona sam na sam potem powturka tego samego.w drugiej polowie jeszcze porokrotnie wybronil zespol przed utrata bramki i to dzieki niemu mgks zdobyl 3 punkty.