Zatoka powiększa przewagę (okręgówka)

Po zwycięstwie 2:0 nad MGKS Tolkmicko i remisie Zamka Kurzętnik z GKS Wikielec przewaga prowadzącej w tabeli Zatoki wzrosła do trzech oczek. Podopieczni trenera Stanisława Fijarczyka są już bardzo bliscy zdobycia tytułu mistrza jesieni.

W 13. kolejce ligi okręgowej najciekawiej zapowiadały się derby naszego regionu, w których Zatoka Braniewo (lider tabeli) podejmowała MGKS Tolkmicko. Jak się można było spodziewać, trzy punkty powędrowały na konto zespołu z Braniewa, choć o wygraną wcale nie było łatwo. Początek spotkania to lekka przewaga gospodarzy, którzy już w 14. min po celnym strzale Dzwonkowskiego wyszli na prowadzenie. Później gra się nieco wyrównała, a oba zespoły stworzyły po kilka bramkowych sytuacji. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, za to zmienił się wynik. W 74. min. samobójczą bramkę strzelił Kacała i Zatoka prowadziła już 2:0. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

Pechowa końcówka
     Niemal pewna zwycięstwa i trzech punktów Concordia Elbląg dosłownie w ostatnich sekundach dała wydrzeć sobie zwycięstwo, a jak do tego doszło, to zapewne zostanie słodką tajemnicą piłkarzy z Elbląga. Wałsza Pieniężno pokazała jednak, że ambitna gra do końca bardzo często zwyczajnie się opłaca. Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, ale jedyną bramkę w tych 45. minutach zdobył zespół gości. W 37 min bramkarza Concordii pokonał Byk. Wcześniej, w 10. min. spotkania za bezpardonowe wejście w bramkarza gości czerwoną kartkę zobaczył Bykowski i od tego momentu Concordia grała w dziesiątkę. Druga odsłona to już zdecydowana przewaga elblążan, którzy w 66. min po golu Szałachowskiego doprowadzili do remisu. Prawdziwe emocje dopiero jednak czekały kibiców. W 81. min ponownie do siatki rywali trafił Szałachowski i Concordia prowadziła 2:1. Wynik ten nie utrzymał się długo, gdyż w tej samej minucie na 3:1 dla elblążan podwyższył Włodarczyk. Kiedy wydawało się, że elblążanie do końca utrzymają bezpieczny wynik, wystarczyły dwie minuty, by skutecznie rozmontować obronę gospodarzy. Najpierw w 89. min, a później w doliczonym już czasie gry do bramki rywali trafił Kaczmarczyk zapewniając Wałszy cenny punkt.

Dwa razy porażka
     Nie powiodło się w tej kolejce zarówno piłkarzom Syreny Młynary, jak i Błękitnym Orneta. Obie drużyny przegrały swoje mecze po 0:1. Ornecianie doznali porażki przed własną publicznością. Jedyną bramkę zdobył w tym meczu w 62. minucie Kasprowicz. O wielkim pechu mogą mówić natomiast piłkarze Syreny, którzy przegrali na wyjeździe z GKS Stawiguda 0:1. W meczu tym zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych mieli goście, którzy w samej połowie powinni zdobyć ze trzy bramki. W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na przyjezdnych, którzy w 60 min przegrywali 0:1 po golu Kulkowskiego. Mimo usilnych starań wynik do końca nie uległ już zmianie.

Czerwona latarnia
     Nadal ostatniej pozycji w tabeli nie opuścił Dziadek Ossa Biskupiec Pomorski. Zespół ten tym razem uległ na własnym boisku Ewingom Zalewo 1:2. W pierwszej połowie na boisku dominowali goście, którzy swoją przewagę udokumentowali dwiema bramkami. Najpierw w 18. min do siatki rywali trafił Furmański, a tuż przed przerwą z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Sowa. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem Jurkszy w 60. min, ale to było za mało, by tego dnia pokonać Ewingi.

Komplet wyników 13. kolejki: GKS Stawiguda - Syrena Młynary 1:0 (0:0), Błękitni Orneta - Tęcza Miłomłyn 0:1 (0:0), Zatoka Braniewo - MGKS Tolkmicko 2:0 (1:0), Dziadek Biskupiec Pom. - Ewingi Zalewo 1:2 (0:2), GKS Wikielec - Zamek Kurzętnik 2:2 (1:0), Iskra Narzym - GSZS Rybno 1:1 (0:0), Czarni Rudzienice - Żabianka Żabi Róg 0:0, Concordia Elbląg - Wałsza Pieniężno 3:3 (0:1).