Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii

Zatoka uległa Huraganowi (piłka nożna)

Zatoka Braniewo na tydzień przed inauguracją rozgrywek IV ligi uległa w meczu sparringowym wiceliderowi III ligi Huraganowi Morąg 1:3. Honorowe trafienie dla braniewian zaliczył Paweł Małek w 69. minucie gry. Za niespełna tydzień Zatoka rozegra pierwszy mecz ligowej wiosny - na wyjeździe z Mamrami Giżycko.

Indywidualne błędy przyczyną porażki
     Zatoka w starciu z wyżej notowanym rywalem zaprezentowała się z dobrej strony. Trzecioligowiec przechylił szalę zwycięstwa dopiero w końcówce meczu, wcześniej Zatoka była równorzędnym rywalem dla morążan, a kibice oglądali wyrównany pojedynek. Pierwszą bramkę meczu zdobył doświadczony Tomasz Włodarczyk, który skorzystał z prezentu obrońców i nie dał szans Marcinowi Błażewiczowi. Do remisu w 69. minucie doprowadził Paweł Małek, który skierował piłkę do siatki z pola bramkowego obok bezradnego Grzegorza Pysery. Niestety dla Zatoki, końcówka meczu w Bemowiźnie to popis zawodnika Huraganu Przemysława Buty. Najpierw 20-latek z Morąga pokonał Mikołaja Dratwę uderzeniem z 11. metra, a w na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał nieporozumienie pomiędzy młodym golkiperem wypożyczonym z Olimpii Elbląg a obrońcą Konradem Dzwonkowskim. W przekroju całego meczu Zatoka nie zasłużyła jednak na porażkę, a już na pewno nie różnicą dwóch bramek. O takim, a nie innym wyniku zadecydowały indywidualne błędy zawodników braniewskiej jedenastki.

Zatoka Braniewo - Huragan Morąg 1:3 (0:1)
     0:1 - Włodarczyk (34.), 1:1 - Małek (69.), 1:2, 1:3 - Buta (80., 89.)
     Zatoka: Łastówka (30. Błażewicz, 60. Dratwa) - Przygocki (46. Mościbrocki), Ciepliński, Wiliński (46. Dzwonkowski), Michnowicz (60. Wójcik), Rutkowski, Wieliczko, Ł. Sorkowicz (46. Wolak), Matelski, Graczyk, D. Sorkowicz (60. Małek)
     Huragan: Pysera - Kulpaka, Szawara, Lipka, Włodarczyk, Mędrzycki, Gilmore, Madej, Ochrin, Czorniej, Komorowski. Ponadto zagrali: Buta, Siudziński, Małyj, Gagat, Sarna.