Poniedziałek 05-12-2016, imieniny Sabiny, Krystyny

512 918 555

Gronowo Górne z lotu ptaka Gronowo Górne z lotu ptaka

Zawody o Puchar Burmistrza Giżycka (pływanie)

W Giżycku odbyły się III Wiosenne Zawody o Puchar Burmistrza Giżycka, w których startowali młodzi pływacy z elbląskiego klubu Delfin 2. Najlepiej spisali się nasi liderzy w tej kategorii wiekowej - Wiktoria Bieńkowska i Bartek Nowak.

W zawodach startowało ponad 260 zawodników z Olsztyna, Szczytna, Suwałk, Warszawy, Ostrołęki, Pisza, Elbląga oraz Giżycka.
     - Pływacy elbląskiego Delfina 2 zgromadzili na swoim koncie 25 medali, w tym 13 złotych - mówi prezes klubu Jacek Stankowski. - W klasyfikacji końcowej zawodów okazałymi pucharami nagrodzono Wiktorię Bieńkowską, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii 13-latek oraz Bartka Nowaka, który wśród chłopców 13-letnich był drugi.
     A oto elblążanie - zwycięzcy poszczególnych konkurencji: Karolina Bukowska - 50 i 100 m stylem dowolnym, Bartosz Nowak - 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym, Wiktoria Bieńkowska - 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym, Oskar Iszoro - 100 i 200 m stylem grzbietowym, Daria Kasprowicz - 100 m stylem zmiennym, Artur Markowski - 200 m stylem klasycznym, Karolina Nowak - 50 m stylem klasycznym.
     Drugie miejsca zajęli: Oskar Iszoro - 50 m stylem dowolnym, Karolina Nowak - 100 m stylem klasycznym, Bartosz Nowak - 100 m stylem klasycznym, Karolina Bukowska - 200 m stylem dowolnym, Daria Kasprowicz - 200 m stylem grzbietowym oraz sztafeta dziewcząt 4 x 100 m stylem zmiennym w składzie: Daria Kasprowicz, Wiktoria Bieńkowska, Karolina Bukowska i Kamila Bajczyk.
     Na trzecich miejscach uplasowali się: Klaudia Stankowska - 50 i 200 m stylem dowolnym, Daria Kasprowicz - 100 m stylem grzbietowym, Dawid Siudziński - 100 m stylem grzbietowym i Agata Maciesza - 100 m stylem dowolnym.
     W klasyfikacji łącznej zawodów (pod uwagę brano sumę punktów za cztery starty) wśród dziewcząt 11-letnich piąte miejsce zajęła Karolina Nowak. Wśród dziewcząt 13-letnich pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Bieńkowska, a Karolina Bukowska była czwarta, natomiast wśród chłopców 13-letnich drugie miejsce wywalczył Bartosz Nowak.