Zbliża się koniec rundy zasadniczej NATI Basket Ligi

Elbląg, Zbliża się koniec rundy zasadniczej NATI Basket Ligi

Już tylko jedna kolejka rundy zasadniczej została do rozegrania w Elbląskiej Lidze Koszykówki Amatorskiej NATI Basket Liga, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Następnie zespoły przystąpią do fazy play off.

To już jedenasty sezon zmagań w amatorskiej lidze koszykówki NATI Basket Liga. W tym sezonie w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji o miano najlepszej koszykarskiej drużyny Elbląga rywalizuje osiem zespołów. Po kilku latach przerwy w NATI Basket Lidze ponownie występuje w pełni żeńska drużyna, która tym razem przyjęła nazwę Veni, vidi, vici! Panie w każdym meczu ambitnie walczą o każdy punkt, co na pewno przyniesie korzyści w kolejnych latach przygody z tą jakże ciekawą dyscypliną sportu. Mistrza tegorocznej edycji NATI Basket Ligi poznamy tradycyjnie pod koniec kwietnia.
       Obecnie po czterech miesiącach rozgrywek i rozegraniu w sumie 50 spotkań jedyną drużyną z kompletem punktów jest zespół obrońców tytułu Czarna Kobra. W trzynastu swoich meczach zgromadził on 26 punktów i z przewagą dwóch oczek prowadzi nad zespołem ER-DJE-TIE Bez Wadliwego Kolana, a z przewagą czterech punktów nad trzecią w tabeli drużyną Normal Crew. Pełna tabela rozgrywek jest dostępna na stronie MOSiR.
       Liderem klasyfikacji punktowej jest obecnie Przemysław Raczkowski z zespołu ER-DJE-TIE Bez Wadliwego Kolana, który zdobył 317 punktów. Natomiast w klasyfikacji strzelców za 3 punkty prowadzi Jarosław Jakubów z drużyny Czarna Kobra.
       Dwunasta kolejka spotkań NATI Basket Ligi obfitowała w emocjonujące i pełne sportowej walki mecze. I tak w spotkaniu Czarnej Kobry i ŚGO Pasłęk obrońcy tytułu z dużym trudem wygrali mecz w stosunku 63:60, przegrywając po I połowie 31:44. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów zdobyli Jarosław Jakubów – 22 pkt. i Mateusz Mierzejewski – 11 pkt., zaś w drużynie pokonanego ŚGO Pasłęk Wojciech Przedpełski – 26 pkt.
       Drugim meczem dwunastej kolejki w którym kibice mogli przeżyć szczególne emocje było spotkanie rutynowanej drużyny Normal Crew z wiceliderem rozgrywek zespołem ER-DJE-TIE Bez Wadliwego Kolana. Po zaciętej pierwszej kwarcie, wygranej przez ER-DJE-TIE 15:14, decydująca o losach meczu okazałą się kwarta druga w której ten zespół uzyskał 11 punktową przewagę i kontrolował już mecz do samego końca wygrywając go w stosunku 62:44. W drużynie wicelidera najwięcej punktów zdobył Aleksander Klonowski (18 pkt), zaś w drużynie Normal Crew Łukasz Korzeniowski i Radosław Prusak – po 13 punktów.
       Trwająca obecnie trzynasta kolejka meczów NATI Basket Ligi przyniosła emocje w meczu zajmującego obecnie trzecie miejsce w tabeli zespołu Normal Crew z liderem rozgrywek zespołem Czarna Kobra. Po zaciętym meczu, w którym każda z drużyn wygrała po dwie kwarty, ostatecznie górą byli obrońcy tytułu z Czarnej Kobry, którzy pokonali osłabiony brakiem swojego kapitana Radosława Prusaka zespół Normal Crew 51:45. Najwięcej punktów dla Czarnej Kobry zdobył Mateusz Mierzejewski – 19, zaś dla Normal Crew Przemysław Rychłowski i Adrian Duks – po 14 punktów.
       Przypominamy, że mecze NATI Basket Ligi rozgrywane są w środy i w piątki o godz. 19:00 i 20:15 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego 12. Runda zasadnicza zakończy się 28 lutego, faza play off odbędzie się w marcu 2018 roku, zaś mecze finałowe zaplanowane zostały na kwiecień 2018 r. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce NATI Basket Liga. Sponsorem Elbląskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej jest firma NATI - producent opakowań oraz transport i spedycja.